Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Учасникам бойових дій надаються такі пільги:

- 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

- 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;

- 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

- безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

- абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів;

     Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій статтею 17-1 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня.

     Постановою КМУ «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» від 05.04.2017 № 223 встановлено розмір разової грошової допомоги до 5 травня:

- інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:               

  — I групи — 3500 грн;           — II групи — 3100 грн;          — III групи — 2700 грн;

-  учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1200 грн;

Розпорядженням Київської обласної адміністрації № 251 від 15травня 2017 року «Про затвердження натуральних норм забезпечення населення Київської області твердим паливом і скрапленим газом, згідно з якими у 2017 році будуть надаватися пільги і житлові субсидії готівкою для відшкодування витрат на їх придбання». Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» визначені граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу під час призначення пільг та житлових субсидій населенню на їх придбання в 2017 році складають:

Тверде паливо – 2162,00 грн. за 1 тонну;     Скраплений газ – 216,20 грн. за 1 балон.

Для надання пільг – відповідно 1 тонна та 1 балон на домогосподарство на рік з урахуванням відсоткового співвідношення відповідно статусу пільговика, тобто 75% (учасники бойових дій) грошова компенсація на придбання твердого палива складатиме 1621,5 грн. та 162,15 грн. на скраплений газ.

Спеціаліст у справах інвалідів та побутового обслуговування фінансово-економічного відділу

Прийом документів, видача технічних засобів реабілітації та  направлень на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів,учасників АТО та інших окремих категорій населення.

Постановка на чергу для забезпечення санаторно-курортними путівками(інваліди загального захворювання та з дитинства,учасники бойових дій з числа учасників АТО,інваліди війни) заключення договорів з санаторіями.

Постановка на чергу та заключення договорів з професійної адаптації(професійного навчання)учасників АТО.

Постановка на чергу та заключення договорів з психологічної реабілітації учасників АТО.

    

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh