Ставищенський районСтавищенський район - один із південних районів Київської області з адміністративним центром смт Ставище. Територію району перетинають автомобільні шляхи: державного значення Київ - Одеса, обласного значення - в напрямку Тетієва, Володарки. Ставищенщина має давню історію періоду Київської Русі IX - ХIII ст., поселення слов’ян в селах Торчиця, Стрижавка, Винарівка. У кінці XVI ст. на землях Білоцерківського старости виникло на ті часи велике місто Любомир, яке було розорено кримськими татарами, а окремі села, розташовані на каскаді ставків, яких на 20 верст було сто, дали назву Ставище.

Археологічні пам’ятники в районі знайдено біля сіл Винарівка і Торчиця (ці поселення відносяться до 7-5 тисячоліття до н.е), а також залишки давньоруського городища 10-13 століття знайдено біля села Антонівка. На околиці села Торчиця знайдено городище торцьких племен, воно відноситься до 9-10 століття. Козаки Ставищенщини брали участь у визвольницькій війні 1648- 1654 років. В Ставище неодноразово бував Богдан Хмельницький. За народними переказами, у с. Сухий Яр побував Іван Гонта.

Після возз’єднання Правобережної України з Лівобережною у складі Росії, Ставищенський край увійшов до Таращанського повіту Київської губернії. СТАВИЩЕНСЬКИЙ район утворено 7 березня 1923 року. Він розташований в південно-західній частині Київщини у межах Придніпровської височини правобережного Лісостепу України.

До складу району входять 22 сільських та одна селищна рада, що об'єднують 30 населених пунктів з районним центром у селищі Ставище.

 

Видатні люди

prapor stavyscheПрапор Ставищенського району має традиційні розміри, відношення його ширини і висоти виражається пропорцією 2 на 3 (h). 

Поле Прапора поділяється на три частини:

Дві однакових за розміром горизонтальних частин з блакитного ( верхній ) та жовтого (нижній) кольорів, третій - малинового кольору у формі рівнобедреного трикутника, основою якого є ширина Прапора зі сторони його кріплення з вершиною на відстані 1/3 висоти Прапора, що вклинюється в смуги возз'єднані блакитного і жовтого кольорів.


Герб Ставищенського районуГерб Ставищенського району складається з великого щита. Щит Герба має велику класичну форму, розділений на верхнє (блакитне) та нижнє (малинове) поле. Нижній лівий і правий кути заокруглені в правильній (рівномірній) формі до центру нижньої частини щита.

На верхньому полі частини щита розміщується зображення постаті Пресвятої Богородиці Покрова з омофором.

У нижній частині щита розміщується по центру точно навхрест козацька шабля та стріла, а по середині, на місці їх пересічення, між ними гетьманська булава.

У самому низу щита, в його заокругленій частині на білому фоні зображена хвиля голубого кольору.

Унизу щит прикрашений дубовим зеленим листям та коричневими жолудями з трьох грон по три жолуді в кожній, а також зеленим листям калини з червоними гронами калини з трьох грон по п'ять плодів у кожній гроні.

Дубове листя з жолудями та калинове листя з гронами калини розділені річкою - бантом кольорів Державного Прапора України і обвиває їх. Вище - листя дуба та калини, які обіймають щит відповідно з лівої та правої сторонни розташовані по три колоски пшениці, які мають по дев'ять зернин кожний.

Над верхньою частиною щита розміщуються 23 геральдичні символи, що відображають 22 сільські та одну селищну ради, які працюють в районі.

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh