Календар новин  

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   

Користувач  

   

Мінекономіки на 2020 рік розроблено низку варіантів підтримки розвитку підприємництва в сільській місцевості для сільгоспвиробників. Нижче представлені програми підтримки для різних видів сільськогосподарської діяльності.

Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств. За цим напрямом у 2020 році передбачено спрямувати 380 млн грн.

Державна підтримка надаватиметься:

1) ФГ, яке має чистий дохід від реалізації продукції (послуг) за останній рік до 20 млн грн шляхом:

 • бюджетної дотації за утримання корів (5000 грн, але не більше ніж 250 000 грн ФГ, у власності яких перебуває від 5 корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну, станом на 01 липня поточного року корову)

 • часткової компенсації витрат, пов’язаних з наданими с/г дорадчими послугами (виплата 90% вартості, але не більше ніж 10 000 грн с/г дорадчим службам)

 • бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 га) – новоствореним ФГ (3000 грн на 1 га, але не більше 60 000 грн на одне ФГ)

2) с/г обслуговуючому кооперативу, до складу якого  входять одне і більше ФГ, шляхом  відшкодування 70% вартості вітчизняних  техніки та обладнання,  придбаних, як за власні кошти, так і за кредитні (до 3 млн, на один кооператив)

Термін подачі документів для отримання :

 • бюджетної дотації за утримання корів - до 01 жовтня комісії Мінекономіки

 • часткової компенсації витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами - до 01 листопада уповноваженим банкам

 • фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів - до 01 жовтня уповноваженим банкам

 • бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 га) – новоствореним ФГ  - щомісяця Українського державного фонду  підтримки фермерських господарств                      

Фінансова підтримка на поворотній основі (безвідсоткові кредити) через Український Державний Фонд підтримки фермерських господарств. За цим напрямом у 2020 році передбачено спрямувати 67 млн грн (із спеціального фонду держбюджету) у розмірі до 500 тис. грн на одне ФГ.

Цю допомогу, відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1102, можуть отримати на конкурсних засадах усі ФГ, окрім тих, які мають заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство та які перебувають у стадії ліквідації, а також, у яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.

Термін подачі документів: 

протягом 30 календарних днів з моменту публікації в друкованих засобах інформації оголошення про проведення конкурсу.

Державна підтримка через доплати на користь застрахованих осіб - членів/голів СФГ. За цим напрямом у 2020 році передбачено 20 млн грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 22 травня 2019 року № 565 «Про затвердження Порядку надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» доплата здійснюватиметься протягом 10 років у розмірі від 0,9 до 0,1 мінімального страхового внеску, виключно за умови сплати решти внеску головою/членами СФГ.  Доплату можуть отримати члени/голова СФГ без статусу юридичної особи, яке створене відповідно до статті 8-1 Закону України “Про фермерське господарство” та зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи.

Термін подачі документів: 

не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку місяця

Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. За напрямом у 2020 році передбачено спрямувати 1 млрд грн.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки с/г продукції, затвердженого постановою КМУ від 07.02.2018 № 107 (в редакції постанови КМУ від 20.05.2020 № 395) буде передбачена за такими напрямами:

 • дотація за бджолосім’ї (за наявні від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 грн за бджолосім’ю)

 • відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів (до 50% вартості)

 • відшкодування вартості тваринницьких об'єктів (до 30 % вартості)

 • відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна (до      30 % вартості)

 • компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів (до 25% обсягу залучених кредитних коштів для отримувачів 2018-2019 років)

Термін подачі документів: 

 • до 01 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради ОТГ - дотація за бджолосім'ї;

 • до 10 жовтня поточного року до Комісії Мінекономіки - відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів;

 • до 15 жовтня поточного року до Комісії Мінекономіки - відшкодування вартості тваринницьких об'єктів;

 • до 15 вересня поточного року повідомлення про намір до Мінекономіки - відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна;

 • до 01 числа щомісячно (за грудень 2019 р. - до 1 липня) поточного року - до уповноваженого банку, в якому був залучений кредит - компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів.

Для отримання у поточному році бюджетних коштів,  виплачених не в повному обсязі у 2019 році через незалежні від одержувача причини необхідно повторно подати до Мінекономіки документи згідно з вимогами пунктів 8 та 9  вищезазначеного Порядку (зі змінами від 20.05.2020).

Фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства. За цим напрямом у 2020 році передбачено спрямувати  400 млн грн на загальну суму не більше 25 млн грн на одного суб'єкта господарювання, шляхом часткового відшкодування вартості:

 • придбання садивного матеріалу (після закладення насаджень) у розмірі до 80% вартості;

 • спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення у розмірі до 30% вартості (після завершення монтажних робіт);

 • нового будівництва та реконструкції холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, цехів первинної переробки технічних сортів винограду, плодів та ягід власного виробництва, об’єктів із заморожування плодів та ягід виробникам, які вирощують плоди та ягоди, у розмірі до 30% вартості;

 • придбання ліній товарної обробки плодів та ягід виробниками, які вирощують плоди та ягоди, автоматизовані лінії з висушування плодів, ягід та хмелю власного виробництва, лінії з переробки власно вирощених плодів, ягід та технічних сортів винограду на соки, пюре, виноматеріали у розмірі до 30% вартості після завершення пусконалагоджувальних робіт;

 • придбання техніки та обладнання (зокрема іноземного виробництва, які не виробляються в Україні) для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві, хмелярстві, згідно з визначеним Мінекономіки переліком, у розмірі до 30% вартості.

Термін подачі документів: 

За відшкодування саджанців, шпалер, краплинного зрошення подати документи до 01 жовтня поточного року обласній комісії. За відшкодування будівництва ліній, сховищ, обладнання подати документи до 01 жовтня до комісії Мінекономіки.

Часткова компенсація вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва. За цим напрямом у 2020 році передбачено спрямувати  437 млн грн. Крім того, буде виплачена компенсація сільськогосподарським товаровиробникам, які придбали техніку та обладнання у жовтні - листопаді 2019 р, але з незалежних від них причин не отримали компенсацію.

Підтримка надаватиметься  відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 1 березня 2017 року № 130, на безповоротній основі, у розмірі 25% вартості за придбані у вітчизняних виробників та/або їх дилерів техніку та обладнання.

Одержувачами бюджетних коштів є юридичні особи та фізичні особи – підприємці – сільгосптоваровиробники, основною діяльністю яких є постачання с/г товарів (за визначенням, наведеним у п 2.15 ст.2 ЗУ “Про державну підтримку сільського господарства України”), вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких с/г товарів становить не менше 75% вартості всіх товарів, поставлених такими юридичними та фізичними особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, а новоутворених с/г товаровиробників, які провадять господарську діяльність менш, як 12 календарних місяців - за результатами кожного окремого звітного періоду).

Термін подачі документів: 

Уповноважені банки формують реєстр сільськогосподарських товаровиробників, які придбали техніку та обладнання, і щомісяця до 10 числа подають його в електронному та паперовому вигляді до Мінекономіки.

Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів За даним напрямом у 2020 році передбачено спрямувати 1,2 млрд грн.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 300, підтримка надається на конкурсній основі суб’єктам господарювання агропромислового комплексу - юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам - підприємцям (далі - позичальники), які:

1) провадять діяльність у галузях тваринництва та використали кредитні кошти для покриття поточних витрат та витрат капітального (інвестиційного) характеру, пов’язаних із провадженням діяльності у галузі тваринництва;

2) провадять діяльність за іншими видами сільськогосподарської діяльності (крім тваринництва).

Компенсація надається позичальникам щомісячно за фактично нараховані та сплачені відсотки у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів за:

·       короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат;

·       середньо- та довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення, а також для будівництва і реконструкції виробничих об’єктів.

Обсяги підтримки

·       Позичальникам, які займаються тваринництвом  -  до 15 млн грн

·       Іншим позичальникам  -  до 5 млн грн

Термін подачі документів: 

протягом року.

Доступні кредити 5-7-9%. За даним напрямом у 2020 році передбачено спрямувати  2 млрд грн зі спеціального фонду державного бюджету

Міністерством фінансів України, відповідно до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва, затвердженого постановою КМУ  від 24.01.2020 № 28, через Фонд розвитку підприємництва,  передбачено програму компенсації процентної ставки для  суб’єктів підприємництва, які, зокрема,  здійснюють свою діяльній в аграрній галузі, в рамках якої вони можуть зменшити сплату базової процентної ставки до рівня з 9 до 7, або 5, відсотків річних.

Таким здешевленням кредитів можуть скористатись юридичні особи та фізичні особи – підприємці, зокрема:

 • ФГ, у тому числі й сімейні;

 • с/г обслуговуючі та виробничі кооперативи;

 • інші сільгосптоваровиробники;

 • суб’єкти мікропідприємництва та малого підприємництва, які ведуть господарську діяльність у сільській місцевості.

Докладніше із умовами отримання підтримки можна ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/28-2020-%D0%BF#Text

Термін подачі документів: 

немає строку

Детальніше з програмами можна ознайомитися в презентації: https://bit.ly/2NCL1uZ

   

Майже 18 тисяч учнів та вчителів Київщини переведено на «дис...

21 вересня 2020
Майже 18 тисяч учнів та вчителів Київщини переведено на «дистанційку»

В Київській області випадки захворювання на коронавірус виявлено в 112 закладах освіти. 17908учнів та вчителів переведені на дистанційне навчання.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ...

21 вересня 2020
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ НА 21 ВЕРЕСНЯ

За даними Київського обласного лабораторного центру, в області 21 вересня 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено 7880 випадків захворювання на коро...

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції...

21 вересня 2020
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 21 вересня в Україні зафіксовано 2 675 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Кількість акт...

На Київщині відбулась екологічна акція з озеленення – висадж...

21 вересня 2020
На Київщині відбулась екологічна акція з озеленення – висаджено понад 600 дерев

Озеленення та екологічна просвіта для Київської обласної державної адміністрації є одним із екологічних пріоритетів. Відтак, в області постійно провод...

Керівники закладів позашкільної освіти визначили пріоритети...

21 вересня 2020
Керівники закладів позашкільної освіти визначили пріоритети роботи у 2020/2021 навчальному році

18 вересня відбулася онлайн колсант-студія з керівниками закладів позашкільної освіти Київської області. Учасниками заходу стали 82 керівники закладів...

На засіданні колегії Ставищенської РДА

21 вересня 2020
На засіданні колегії Ставищенської РДА

Сьогодні в адмінбудинку відбулося засідання колегії Ставищенської РДА. Провів зібрання голова Ставищенської РДА В.Репета.

На апаратній нараді у голови РДА

21 вересня 2020
На апаратній нараді у голови РДА

Сьогодні в адмінбудинку відбулася апаратна нарада з  керівниками структурних підрозділів та управлінь РДА . Провів зібрання голова Ставищенської...

Запрацював новий онлайн-сервіс МВС – перевірка посвідчення в...

21 вересня 2020

Головний сервісний центр МВС розробив та запустив на сайті hsc.gov.ua новий електронний сервіс – «Перевірка посвідчення водія». Це дасть можливість за...

Привітання голови РДА з Днем працівника лісу

20 вересня 2020
Привітання голови РДА з Днем працівника лісу

Шановні працівники лісу! Щиро вітаю усіх, хто пов’язав свою долю з лісом, примноженням та використанням його невичерпних ресурсів, з професійним свято...

Привітання голови РДА з Днем фармацевтичного працівника

19 вересня 2020
Привітання голови РДА з Днем фармацевтичного працівника

Шановні фармацевти Ставищенщини! Районна державна адміністрація щиро вітає всіх працівників фармацевтичних закладів району з нагоди професійного свят...

Нові бланки повністю адаптовані до міжнародних вимог

18 вересня 2020

«Цією постановою ми привели документи у відповідність до європейських вимог. Новий зразок також на пластиковій карточці. Він тримовний (українськ...

Київська область активно долучається до впровадження електро...

18 вересня 2020
Київська область активно долучається до впровадження електронних сервісів Пенсійного фонду України

17 вересня Головне управління ПФУ у Київській області долучилося до пресконференції Пенсійного фонду України за участі 11 регіональних Фондів. На захо...

Із 01 вересня 2020 року змінено механізм надання ,,пакунку м...

18 вересня 2020

Із 01 вересня 2020 року змінено механізм надання ,,пакунку малюка”.  Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744 ,,Деякі питання р...

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ...

18 вересня 2020
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ НА 18 ВЕРЕСНЯ

За даними Київського обласного лабораторного центру, в області 18 вересня 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено7476 випадків захворювання на корон...

До уваги отримувачів житлових субсидій та пільг на оплату жи...

18 вересня 2020

З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість громадянам самостійно обирати постачальник...

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh