Календар новин  

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   

Користувач  

   

 Закінчилася  активна робота на полях ,в саду та огородах і кожен  господарник планує відповідно до плану посіву  польових культур закупити  пестициди  під урожай 2020 року .

Як же не придбати фальсифіковані пестициди -це питання актуальне на даний час.

Проблема  придбання фальсифікованих продуктів  нерідко стає проблемою для більшості із нас.Це стосується не лише продуктів  пов’язаних з життєдіяльностю людини,а й з хімічними препаратами, без яких на  сьогодні важко обійтися у щоденній діяльності пересічному сільгоспвиробнику та населенню  сіл .

Фальсифіковані препарати  з’являються  в Україні через те ,що існують слабкі  сторони нормативної бази митного контролю ,корупція на митницях ,  незадовільна робота правоохоронних органів. Компанії ,які свідомо чи несвідомо співпрацюють з виробниками фальсифікату,продають та транспортують в Україну фальсифіковані препарати ,які небезпечні для здоров’я людей і довкілля, порушують законодавство  України.

Згідно чинного законодавства  фальсифіковані пестициди –продукція ,яка не відповідає встановленим вимогам ,що висуваються до пестицидів ,у тому числі вимогам щодо маркування та пакування,розміщення інформації про товар на його упаковці тощо,та/або продукція на упаковці якої , зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням  прав власника.

Фальсифіковані підробки становлять велику загрозу   пошкоджуючи посіви при внесенні, пригнічують  посіви післядією на слідуючий рік ,становлять загрозу життю населенню,забруднюють  небезпечними речовинами довкілля.Найстрашніше  у фальсифікатах та підробках –невідомі   токсичні домішки,які можуть бути дуже токсичні для рослин та людей і можуть мати тривалу після дію на  внесені культури.Наслідки застосування фальсифікованих пестицидів –часткова або повна втрата врожаю,погіршення родючості грунту,шкода здоров’ю населення,відсутність ефекту бажаної дії від підроблених гербіцидів,інсектицидів та фунгіцидів ,забруднення  токсичними речовинами навколишнього середовища,поверхневих  та грунтових вод.

Фальсифіковані препарати можуть бути різними .Це може бути вода з тальком або просрочені розбавлені пестициди запаковані в тару з мінімальною інформацією на етикетках.Іноді фальсифіковані препарати мають  діючі речовини ,аналогічні оригінальній продукції,але мають токсичні домішки.

На даний час на ринок  потрапляє значна кількість неякісної контрафактної продукції невідомого походження під назвами найбільш відомих  світових виробників пестицидів –«Сінгента»,»Басф».,»Монсанто»,»Байєр» ,»Дюпон»та інших…

На даний час в Україні зареєстровано більше 1000 хімічних препаратів світових компаній ,які використовуються на полях ,в садках,огородах та теплицях.

На протязі останніх 5 років на території району не було випадків застосування фальсифікованих препаратів,не було випадків знищення або пошкодження посівів  сільгоспкультур неякісними або фальсифікованими пестицидами.

За час перевірок  на дотримання законодавства в сфері захисту рослин  в господарствах Ставищенського району    ,зокрема  в  сільгосппідприємствах -ТОВ»Інтерагроінвест»,ТОВ»Сузіря-Попружна»,ПСП»Гейсиьке»,СФГ»Русь» не було виявлено примінення фальсифікованих препаратів на полях  .

Не виключено застосування підробок на полях   фермерів ,які мають незначні посівні площі і через  відсутність достатніх коштів  часто  закуповують дешеві препарати  невідомого походження в невідомих продавців  і можуть зазнавати значних втрат від застосування невідомих речовин на своїх полях .

Щоб уникнути придбання  фальсифікованих пестицидів необхідно:

Купувати пестициди потрібно в офіційних дистриб’юторів відомих компаній на території України,які є на сайтах в інтернеті.

Вимагати у продавців препаратів сертифікати якості на придбаний товар.

Купувати пестициди тільки ті,які дозволені для використання на території України на даний рік.

Знати ,що на  оригінальних пестицидах етикетки повинні бути написані на українській мові,із зазначенням назви постачальника та його адреси в Україні,діючої речовини, назви препарату ,номера партії ваги або об’єму дати виготовлення та терміну придатності ,найменування фірми- виробника і його адреси, регламенту застосування     , дата виробництва тари /каністри/,що зазначена на дні упаковки.

При найменшій підозрі потрібно повідомляти  на гарячу лінію компанії виробника пестициду.яка є в інтернеті.

Використання ,продажа та перепродажа  завідомо  фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів  є порушеннями законодавства України - «Закону про пестициди і агрохімікати» і тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Провідний спеціаліст – державний інспектор Головного управління       Держпродспоживслужби в Київській області                                    Вергелес В.П.

   

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ...

23 вересня 2020
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ НА 23 ВЕРЕСНЯ

За даними Київського обласного лабораторного центру, в області 23 вересня 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено 8148 випадків захворювання на корон...

Володимир Зеленський підписав закон щодо забезпечення оздоро...

23 вересня 2020
Володимир Зеленський підписав закон щодо забезпечення оздоровлення й відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо забезпечення оздоро...

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції...

23 вересня 2020
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 23 вересня в Україні зафіксовано 3 497 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

В Ставищенському районі відбулися заходи до Дня партизансько...

23 вересня 2020
В Ставищенському районі відбулися заходи до Дня партизанської слави

День партизанської слави відзначається у всіх регіонах України, як данина всенародної поваги та вшанування пам'яті усіх тих, хто під час Другої світов...

Анонс

23 вересня 2020
Анонс

23 вересня 2020 року о 13:00 відбудеться он-лайн брифінг щодо поточної ситуації із захворюванням на коронавірус в Київській області.

Звернення голови РДА з нагоди Дня партизанської слави

22 вересня 2020
Звернення голови РДА з нагоди Дня партизанської слави

Шановні жителі Ставищенського району! Щороку, 22 вересня, український народ відзначає День партизанської слави України, вшановуючи учасників партизанс...

Закон України №466: Особливий звітний період податку на приб...

21 вересня 2020

Податковим кодексом України встановлено, що податок на прибуток підприємств нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною статтею 136 цьог...

Застосування програмних РРО: Долучайтеся вже сьогодні

21 вересня 2020

З серпня місяця поточного року впроваджено систему функціонування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) або «РРО в смартфоні».

Майже 18 тисяч учнів та вчителів Київщини переведено на «дис...

21 вересня 2020
Майже 18 тисяч учнів та вчителів Київщини переведено на «дистанційку»

В Київській області випадки захворювання на коронавірус виявлено в 112 закладах освіти. 17908учнів та вчителів переведені на дистанційне навчання.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ...

21 вересня 2020
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ НА 21 ВЕРЕСНЯ

За даними Київського обласного лабораторного центру, в області 21 вересня 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено 7880 випадків захворювання на коро...

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції...

21 вересня 2020
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 21 вересня в Україні зафіксовано 2 675 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Кількість акт...

На Київщині відбулась екологічна акція з озеленення – висадж...

21 вересня 2020
На Київщині відбулась екологічна акція з озеленення – висаджено понад 600 дерев

Озеленення та екологічна просвіта для Київської обласної державної адміністрації є одним із екологічних пріоритетів. Відтак, в області постійно провод...

Керівники закладів позашкільної освіти визначили пріоритети...

21 вересня 2020
Керівники закладів позашкільної освіти визначили пріоритети роботи у 2020/2021 навчальному році

18 вересня відбулася онлайн колсант-студія з керівниками закладів позашкільної освіти Київської області. Учасниками заходу стали 82 керівники закладів...

На засіданні колегії Ставищенської РДА

21 вересня 2020
На засіданні колегії Ставищенської РДА

Сьогодні в адмінбудинку відбулося засідання колегії Ставищенської РДА. Провів зібрання голова Ставищенської РДА В.Репета.

На апаратній нараді у голови РДА

21 вересня 2020
На апаратній нараді у голови РДА

Сьогодні в адмінбудинку відбулася апаратна нарада з  керівниками структурних підрозділів та управлінь РДА . Провів зібрання голова Ставищенської...

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh