Ставищенська районна державна адміністрація

Карта сайту Електронні звернення Головна

Навігація

Календар

«    Лютий 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Авторизація

Опитування

Оцініть роботу РДА [Всі опитування]

Добре
Задовільно
Незадовільно
Мені байдуже

Рекомендуємо

Погода


АвторАвтор: nadm | ДатаДата: 19-07-2016, 15:18

В 2004 році я звільнився з шахти і більше не працював. В 2005 році мені довічно призначено пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві. За який рік буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) при обчисленні моєї пенсії за віком, якщо в 2016 році я виявлю бажання перейти на цей вид пенсії?

 

Згідно з частиною 3 статті 45 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною 2 статті 40 Закону, тобто середня заробітна плата (дохід) за три календарні роки, що передують року звернення за переведенням вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.

Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 327 "Про підвищення рівнів соціального захисту населення” передбачено зокрема, що пенсії, призначені (перераховані) до 2008 року відповідно до Закону перераховуються із застосуванням показників середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік.

Враховуючи зазначене і ту обставину, що після звільнення в 2004 році з шахти та визнання Вас інвалідом внаслідок нещасного випадку на виробництві Ви не працювали, то при переведенні Вас в 2016 році вперше з пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві, призначеної в 2005 році відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення”, на пенсію за віком відповідно до Закону - буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) за 2007 рік – 1197,91 грн.
АвторАвтор: nadm | ДатаДата: 19-07-2016, 15:16

Я народилась 19.12.1958. 20 грудня 2014 (в 56 років) призначила пенсію за віком при страховому стажі 37 років 7 місяців. При цьому розмір моєї пенсії було зменшено на 9 %. З 08.01.2015 я влаштувалась на роботу. 19.06.2016 досягла пенсійного віку. Чи буде перераховано мені відсотки зменшення розміру пенсії? Чи буде менінараховано підвищення за більш пізній вихід на пенсію?

 

Відповідно до норм статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), вік виходу на пенсію жінок, які народилися у грудні 1958 року, - 57 років і 6 місяців.

Жінкам, які скористались правом дострокового виходу на пенсію відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону, розмір пенсії зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Законом передбачено, що у разі якщо після призначення дострокової пенсії жінка працевлаштувалась, виплата пенсії припиняється. При досягненні пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону, виплата пенсії поновлюється автоматично виходячи з показників, що були на час припинення її виплати. З урахуванням даних із системи персоніфікованого обліку про сплату страхових внесків відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням повних місяців страхового стажу, набутих після призначення пенсії.

Підстав для підвищення пенсії в розмірі 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію згідно із частиною 3 статті 29 Закону немає, оскільки Ви скористались правом дострокового виходу на пенсію відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону.
АвторАвтор: nadm | ДатаДата: 19-07-2016, 15:15

Мого сина було призвано через військовий комісаріат на військову службу. В червні 2015 року, під час проведення антитерористичної операції, він загинув. В якому віці я матиму право на призначення пенсії в разі втрати годувальника (дата мого народження - 12.04.1964)?

 

Право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти, військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які перебували на їх утриманні.

Незалежно від перебування на утриманні годувальника пенсія призначається, зокрема, непрацездатним батькам, якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування, а також непрацездатним батькам військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.

Непрацездатними членами сім’ї вважаються, зокрема:

- батьки, якщо вони досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», або є інвалідами;

- батьки військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти в період проходження служби або померли після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов’язку, мають право на пенсію не раніш як за 5 років до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», або якщо вони є інвалідами.

Відповідне зниження пенсійного віку жінкам застосовується також до завершення періоду збільшення віку виходу на пенсію до 1 січня 2022 року.

За викладених умов, Ви матимете право на призначення пенсії у разі втрати годувальника при досягненні 53-річного віку.
АвторАвтор: nadm | ДатаДата: 19-07-2016, 15:11

Я - пенсіонер. В жовтні 2015 року працював, офіційно оформившись. Але про своє працевлаштування я не повідомив Пенсійний фонд. В лютому 2016 мене попросили надати підтвердження, що я не працюю. Надав копію трудової книжки, після чого отримав відповідь з Пенсійного фонду, що з моєї пенсії проведено відрахування. Чи правомірно це?

 

Статтею 16 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”визначено обов’язок пенсіонерів повідомляти органи Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, зокрема, про працевлаштування, протягом десяти днів з моменту їх виникнення.

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 № 13-1) та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, визначено, що у разі працевлаштування після призначення пенсії особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, про дату працевлаштування, вид зайнятості (укладення трудового договору, цивільно-правового договору, реєстрація як фізичної особи - підприємця, провадження незалежної професійної діяльності) шляхом подання заяви.

Заява може бути подана особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або надсилається поштовим відправленням.

При цьому, особа надає на вимогу органу, що призначає пенсію, документи, що засвідчують відповідні відомості (у тому числі копію трудової книжки із записом про працевлаштування та/або копію цивільно-правового договору).

У разі звільнення особа повідомляє відповідний орган Пенсійного фонду про дату звільнення також шляхом подання заяви.

Після отримання у встановленому порядку всіх необхідних відомостей про Ваше працевлаштування та звільнення, розмір Вашої пенсійної виплати буде визначено згідно із законодавством.
АвторАвтор: nadm | ДатаДата: 19-07-2016, 15:10

Чи маю я право на отримання пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в період роботи на посаді старости села?

 

Статтею 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, посадовим особам місцевого самоврядування (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), у період служби в органах місцевого самоврядування, пенсії, призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються.

Згідно зі статтею 14-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у селах, селищах, визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», за винятком її адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень місцевої ради. Староста є посадовою особою місцевого самоврядування.

Отже, в період роботи на посаді старости села призначена Вам пенсія не виплачуватиметься.
АвторАвтор: nadm | ДатаДата: 7-07-2016, 09:21

Куди необхідно звертатися пенсіонерам, які переселилися з Донецької та Луганської областей до інших регіонів України, для продовження виплати пенсії за місцем фактичного перебування (проживання) та які для цього документи необхідно надати?

 

Перше,що необхідно зробити, - стати на облікяк внутрішньо переміщенаособа.

Для отримання довідки про взяття на обліквнутрішньо переміщеноїособи, переселенець або його законний представникзаповнює заяву, згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».
АвторАвтор: nadm | ДатаДата: 15-06-2016, 15:30

Я народилась 16.08.1960. У 2006 році вийшла на пенсію за вислугу років як працівник освіти. З того часу працюю бухгалтером. Коли я зможу перейти на пенсію за віком і яким чином буде враховано мій стаж, відпрацьований після 2006 року?

 

Відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пенсійний вік жінки, 18.06.1960 року народження, 59 років.

Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Отже, після досягнення 59 років Ви маєте право звернутися до управління Пенсійного фонду України, в якому Ви перебуваєте на обліку як одержувач пенсії за вислугу років, із заявою про переведення Вас на пенсію за віком. Страховий стаж та заробітна плата, набуті після 2006 року, будуть враховані за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
АвторАвтор: nadm | ДатаДата: 14-04-2016, 11:02

Чи маю право відмовитись від зарахування в страховий стаж періоду роботи після 01.07.2000р., щоб здійснити обчислення пенсії

із заробітної плати за період роботи за 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000р.?

 

Відповідає начальник відділу обслуговування громадян Тетяна Ліжевська.

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж, набутий з 01.01.2004р., обчислюється органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Чинним законодавством не передбачено можливості зарахування чи не зарахування до страхового стажу відповідних періодів за бажанням особи.

АвторАвтор: nadm | ДатаДата: 25-03-2016, 09:27

За який період здійснюється обчислення заробітної плати при призначенні пенсії у 2016 році?

 

- Починаючи з 1січня 2016 року, пенсія обчислюється із заробітку за даними системи персоніфікованого обліку за період страхового стажу після 1 липня 2000 року. Виключенням можуть бути випадки, коли за даними системи персоніфікованого обліку, наявна інформація за період страхового стажу після 1 липня 2000 року менше ніж 5 років. Тоді довідка про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року має надаватися обов’язково.

 

 

Інформація УПФУ у Ставищенському районі