Календар новин  

Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   

Рекомендуємо  

   

Користувач  

   
   

vod1Не знавши броду – не лізь у воду, як наголошує стародавнє прислів’я. Найбільш корисний відпочинок влітку – це відпочинок на воді. Відпочиваючи на воді, завжди треба пам’ятати про безпеку. Купатися треба у призначених для цього місцях, на обладнаних пляжах. Інакше можна отримати травми ніг, які пов’язані із засміченням дна водойми скляними і металевими предметами. Тим більше не можна пірнати в незнайомих місцях.

Для того щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення просимо вас прислухатись до наших порад:

 •  Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
 •  Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води - не нижче +20С, повітря - не нижче +24С.
 •  Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
 •  У воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.
 • У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.
 •    У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м'язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь з води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай.
 •  Ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили.
 •  Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища.
 •  Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
 •  Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.
 •  Якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу - негайно повідом рятувальників за номером 101.

           

Розрізняють два види утоплення. Вони залежать від того чи людина намагалася втриматися на воді й під час цього наковталася води, яка переповнила шлунок і потрапила до легень, або ж людина не намагалася рятуватися і швидко пішла під воду. Перший тип називається істинним або синім (синя асфіксія), а другий – блідим (бліда асфіксія), коли вода не потрапляє до легень.

            При рятуванні людини, яка тоне, важливо додержуватись певних правил. Не тримати її за волосся або за голову, а підхопити під пахвами, розвернути до себе спиною і пливти до берега, намагаючись, щоб голова потерпілого була над водою.

            При будь-якому типові утоплення забороняється повертати голову потерпілого – це може призвести до додаткової травми при можливому переломі хребта (якщо потерпілий пірнав із берега). Треба слідкувати, щоб голова не рухалася у шийному відділі хребта.

            На березі спочатку треба видалити воду з дихальних шляхів: стоячи на одному коліні, покласти потерпілого на своє зігнуте коліно так, щоб на нього спиралася нижня частина грудної клітки, а верхня частина тулуба і голова звисала вниз. Потім однією рукою відкрити рот потерпілого, а другою поплескати його по спині або плавно надавити на ребра з боку спини. Повторювати цю процедуру до припинення бурхливого витікання води. Після цього перевернути на спину і покласти на тверду поверхню. Хустинкою швидко очистити порожнину рота від піску. Провести штучне дихання і непрямий масаж серця до появи самостійного дихання і відновлення серцевої діяльності.

            При блідому типі утоплення треба відразу розпочати штучне дихання, а при зупинці серця – непрямий масаж. Це зумовлено тим, що людина пішла під воду в стані панічного страху, і при контакті з холодною водою і подразненні глотки й гортані в неї наступила раптова зупинка дихання і серця.

            Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

                        Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості тонуть люди, які вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне не злякатися. Треба зануритись у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

           

Будьте обережні, дотримуйтесь правил поведінки на воді, бережіть своє життя!

 

Начальник караулу 8-ДПРЧ смт Ставище

Бойко О.В.

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh