Календар новин  

Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   

Рекомендуємо  

   

Користувач  

   
   

       З 17.06.2018 року, вступив в дію Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».          Відповідно до вказаного Закону та змін, що вносить цей Закон у ряд нормативно-правових актів, свідчить про їх максимальну диспозитивність при укладанні основного документу товариства з обмеженою відповідальністю – Статуту.

Відповідно до норм чинного законодавства статут товариства з обмеженою відповідальністю обов’язково має містити такі положення:

 • Найменування ТОВ повне та скорочене (за наявності), а також організаційно-правову форму.
 • Мету і предмет діяльності ТОВ.
 • Склад Учасників/Засновників.
 • Розмір і порядок утворення Статутного капіталу.
 • Розмір часток кожного з Учасників/Засновників та порядок внесення ними вкладів.
 • Розподіл прибутків та збитків ТОВ.
 • Порядок вступу до ТОВ та виходу з нього.
 • Умови реорганізації та ліквідації ТОВ.
 • Органи управління ТОВ, їх склад, компетенція, порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, з яких необхідна одностайність, або % голосів, або кваліфікована більшість голосів.

Обов’язковими органами ТОВ визначено:

 • Загальні збори Учасників/Засновників.
 • Виконавчий орган.

       Наразі наглядова рада не є обов’язковим органом ТОВ і може бути створена за бажанням Учасників/Засновників.

Такого органу як Ревізійна комісія оновлене законодавство не передбачає.

      Положення які законодавець не зобов’язує зазначати у кожному статуті ТОВ, але ці положення будуть корисні для Учасників/Засновників:

 1. Розмір часток Учасників/Засновників ТОВ у Статутному капіталі можна додатково визначати у відсотках (ч.2 ст.12 Закону).
 2. Необхідність повідомлення Учасників/Засновників ТОВ про вихід Учасника/Засновника частка якого у статутному капіталі становить менше 50 відсотків, згода на вихід якого не вимагається (ч.1 ст.24 Закону).
 3. Засоби електронних комунікацій Учасників/Засновників (ч.5 ст.36 Закону).
 4. Утворення наглядової ради (ст.38 Закону).
 5. Можливість підписання статуту одним з Учасників/Засновників, якщо у загальних зборах прийняли участь усі учасники і уповноважили на таке підписання одного з Учасників/Засновників (ч.3 ст.11 Закону).
 6. Право Учасника/Засновника здійснювати управління ТОВ безпосередньо, без укладання трудового договору та без нарахування заробітної плати (ч.2 ст.65 ГКУ).

            Як і раніше усі рішення загальних зборів оформлюються протоколом. Підписи на протоколі, яким вносяться зміни у відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань засвідчуються нотаріально, так само як і підписи на статуті ТОВ. Підписувати протокол загальних зборів віднині може і директор ТОВ, який є учасником, як голова загальних зборів, проте підписати протокол можуть і усі учасники загальних зборів.

            У разі внесення будь-яких змін до статуту протягом року з дня набрання чинності Законом  на реєстрацію державному реєстратору вже необхідно буде подати нову редакцію статуту. Перереєстрація статуту з внесеними до нього змінами до 17.06.2019 року – безкоштовна.

Начальник відділу державної реєстрації

Ставищенської РДА                                                                                                       П.П.Олефір

 

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh