Календар новин  

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

Рекомендуємо  

   

Користувач  

   

Для власника автомобіля годі уявити сумнішу картину, ніж вигляд дощенту вигорілого улюбленого транспорту. Причинами загорянь стають підпали, порушення правил технічної експлуатації автомобілів, несправності проводки. Подібним ситуаціям важко запобігти, але з вогняною стихією можна боротися. Варто наголосити, що автомобіль згорає за лічені хвилини. Тому у випадку пожежі до приїзду професійних вогнеборців варто спробувати побороти стихію самостійно.

Якщо загоряння проводки виявлене вчасно, його легко загасити за допомогою звичайного вогнегасника. Отож, безапеляційно, вогнегасник повинен бути в кожному транспортному засобі, мати зафіксоване розташування у доступному місці. Переконайтеся, що він перебуває у робочому стані. Для цього його слід купувати у спеціалізованій фірмі, де на нього Вам видадуть паспорт і ознайомлять з правилами експлуатації.

Для транспортних засобів слід вибирати порошковий або вуглекислотний вогнегасник, ємністю не менше 2 л. Він потребує періодичних перевірок і підзарядок.

Якщо ж пожежа під капотом таки почалася, не панікуйте. Передусім, не відкривайте його доти, поки під рукою нема засобу для гасіння вогню. Для ліквідації пожежі, крім вогнегасника, можна використовувати інші підручні засоби (пісок, сніг, воду, брезент, куртки або ковдри). Це ж стосується й салону автівки. Не варто відчиняти двері транспортного засобу, якщо його нема чим гасити. Але на випадок, коли полум’я сильно розгорілося або вирує поряд із бензобаком, не намагайтеся його гасити – щомиті може статися вибух. Треба чекати прибуття пожежних підрозділів. Слід пам’ятати, що найважливіше – це людське життя.

Пам’ятайте, що дотримання правил пожежної безпеки, регулярний техогляд та належна підготовка до екстрених ситуацій допоможе уникнути пожежі на транспорті, а у разі потреби – діяти швидко та впевнено.

Начальник караулу 8-ДПРЧ смт Ставище

Бойко О.В.

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh