Календар новин  

Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   

Рекомендуємо  

   

Користувач  

   
   

Бджоли відіграють важливу роль в сільському господарстві як запилювачі квіткових рослин. Однак останнім часом частішають випадки загибелі цих комах від використання засобів захисту рослин. Отруєння бджіл спостерігається у весняно-літній період при масових обробках сільськогосподарських посівів, зазвичай під час цвітіння ріпаку та соняшнику.

Пестициди потрапляють в бджолині сім’ї з нектаром і пилком, в результаті чого забруднюються кормові запаси і товарна продукція. Найбільш небезпечні для бджіл інсектициди, тобто препарати які застосовують проти шкідників. Так, за даними науковців, у 95% випадках хімічний токсикоз викликають саме ці речовини, в 4% – гербіциди і лише 1% припадає на інші хімікати.

У більшості випадків токсикація бджіл відбувається через несвоєчасну інформацію бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок, порушення правил застосування пестицидів; використання небезпечних для бджіл препаратів. Часто отруєння відбувається при авіаційних обробках або коли проходить обприскування при підвищеній силі вітру (більше 5 м/с). При цьому виникає знос препарату до зони інтенсивного льоту бджоли або безпосередньо на територію пасіки.

Обробки сільськогосподарських культур повинні здійснюватися тільки препаратами, офіційно дозволеними «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених в Україні». У цьому ж довіднику зазначені і пестициди, що рекомендуються до використання на присадибних ділянках.

           Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин, зобов'язані попередити органи місцевого самоврядування, пасічників, чиї пасіки знаходяться на відстані до 10 (десяти)  км від оброблюваних площ, не пізніше ніж за 3 доби до початку обробок через засоби масової інформації. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату та його строк токсичної дії. На період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Оскільки господарства повідомляють населення про місце і час  обробок через сільські ради, власники пасік повинні зареєструватись в сільській раді, на території якої вони знаходяться.

         Роботи із пестицидами слід проводити у вечірні (18-22) та ранкові години (до 8-10 годин), при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивезти не менше ніж за 5 км від ділянок що обробляються або ізолювати їх на термін до п'яти діб в залежності від внесенного препарату.

Начальник управління 

агропромислового розвитку                                                      Ю.М. Мазурок

Ошийко Л.М.

(04564)22404

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh