Календар новин  

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

Рекомендуємо  

   

Користувач  

   

Відтепер щороку у квітні такий перерахунок проводитимуть автоматично. Адже вступила в дію відповідна норма закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 3 жовтня 2017 року, а саме внесено доповнення до статті 42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» щодо проведення щороку з 1 квітня перерахунку пенсій без додаткового звернення осіб, які після призначення пенсії продовжили працювати та набули стажу.

Досі пенсіонери, які далі працювали та набули не менш як 24 місяців страхового стажу, кожні два роки зверталися до управлінь Пенсійного фонду України із заявою для проведення відповідного перерахунку пенсій. Перерахунок проводився із зарплати або доходу, з якої обчислена пенсія, за періоди страхового стажу до 1 липня 2000 року та за весь період після цієї дати, за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, із застосуванням показника середньої зарплати (доходу), який враховувався під час призначення чи попереднього перерахунку пенсії.  

Що змінилося з квітня?

Починаючи з 1 квітня, щороку органи Пенсійного фонду проводитимуть автоматично (без додаткового звернення) зазначений перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, у якому здійснюється перерахунок, набули права на проведення перерахунку, тобто мають не менш як 24 місяці страхового стажу. Зазначений перерахунок проводитиметься на найбільш вигідних для пенсіонера умовах. Наприклад, якщо в людини в останні два роки була висока зарплата, то при перерахунку врахують не тільки стаж, але й зарплату.

А якщо працюючий пенсіонер набуде 24 місяці страхового стажу, наприклад, у червні? Йому теж автоматично перерахують пенсію?  

Ні. Як і раніше, така особа має звернутися із особистою заявою до ПФУ у червні. Але навіть якщо він цього не зробить, то 1 квітня 2019 року йому автоматично перерахують пенсію з урахуванням уже не 24 місяців страхового стажу, а 34 місяців. Автоматичний перерахунок відбуватиметься тільки раз на рік, 1 квітня.  

Виплати тих пенсіонерів, яким зроблять перерахунок з квітня, зростуть автоматично?  

Так. У кожному випадку підвищення буде індивідуальне.   

Коли такі пенсіонери отримають перераховані пенсії?  

У квітні-травні.     

Кого не торкнеться перерахунок? 

Пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”, та які не досягли пенсійного віку.  

  

Чи правда, що пенсійною реформою вводиться нове поняття  - наднормативний стаж, коли додають 1% прожиткового мінімуму за кожен перепрацьований рік?

 Ця норма не нова, вона діє з 2004 року. Особі, яка має перепрацьований стаж, за кожен рік додається 1%  встановленого розміру пенсії, але не менш як 1%  прожиткового мінімуму. Якщо, скажімо, жінка має 37 років стажу, за сім років їй встановлять доплату за понаднормовий стаж. Навіть, якщо її пенсія буде 1200 гривень, доплата за стаж буде не меншою ніж 1% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (а він сьогодні становить 1452 гривні) за кожен перепрацьований рік.

Начальник Ставищенського відділу

обслуговування громадян                                                  Д. Кошинська

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh