Календар новин  

Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
   

Користувач  

   

     До ветеранів війни, належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни.

     Пільги з оплати за користування житлово-комунальними послугами надаються деяким категоріям громадян і членам їх сімей згідно з чинним законодавством. Належність громадян до пільгових категорій зафіксовано у відповідних посвідченнях установленої форми.

     Якщо особа має право на конкретну пільгу за кількома законами, то вона користується цією пільгою згідно з одним законом України за власним вибором.

Таблиця.

Категорія пільговика 

Розмір пільги 

Назва
пільги 

Надання пільг членам сімей пільговиків 

Ветерани війни 

Учасники бойових дій 

Інваліди війни,


Учасники війни 

Сім'ї загиблих (вдова; 
Вдовець) учасника 
бойових дій, інваліда 
війни 

75% 
у межах норм 
100% 
у межах норм 
50% 
у межах норм 
50% 
у межах норм 


  


Квартирна плата та комунальні 
послуги (водопостачання, 
газ, електрична, теплова 
енергія та інші послуги), а для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, 
за користування газом знижка - у подвійному розмірі норм 
споживання 
на займану площу чи садибу. 
Вартість палива, в тому числі рідкого, придбаного в межах норм, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального 
опалення   Члени сімей пільговиків, 
які проживають разом з ними 
  

Площа житла, на яку надається пільга при розрахунках плати за опалення, передбачена Законом № 3551-ХІІ, становить 21 кв. м опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на пільгу, та додатково 10,5 кв. м на сім'ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається пільга за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. м на сім'ю).

Відповідно до ст. 13 Закону № 1875-ІV до комунальних послуг належать: централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів. Послуги з утримання будинку та прибудинкової території не належать до комунальних послуг.

Норми користування житлово-комунальними послугами громадянам, які мають пільги щодо їх оплати:

споживання електричної енергії на комунально-побутові потреби за наявністі централізованого постачання холодної води - 120 кВт на місяць на сім'ю (домогосподарство) з однієї осіби за місяць і додатково 30 кВт на кожного іншого члена сім'ї, який має право на пільги, але не більше як 240 кВт за місяць (крім будинків, обладнаних електричними плитами і електроопалювальними установками);

споживання природного газу для побутових потреб – 5,4 куб. м на одну особу за місяць у разі користування газовою плитою та 10,8 куб. м на одну особу за місяць у разі користування газовою плитою та водонагрівачем, а також 5 куб. м природного газу на опалення 1 кв. м площі за місяць в опалювальний період.

споживання централізованого постачання холодної води на одну особу на місяць 4 куб. метри на  місяць.

За наявності лічильника газу пільга надається на фактично спожитий обсяг природного газу, але не більше норми споживання, встановленої вищезазначеною постановою.

Розмір пільги в грошовому еквіваленті з оплати за користування комунальними послугами залежить від багатьох факторів: площі житла, наявності централізованого постачання гарячої води, встановлених тарифів. Роз'яснення з питань нарахування платежів за користування житлово-комунальними послугами та розміру наданих пільг з їх оплати в кожному випадку надають безпосередньо абонентські відділи підприємств, які надають житлово-комунальні послуги.

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh