Календар новин  

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

Рекомендуємо  

   

Користувач  

   

bomba124 листопада о 8:53 год. до оперативно-диспетчерської служби Ставищенського району надійшло повідомлення, що було знайдено підозрілий предмет, схожий на боєприпас часів Другої світової війни в с. Красилівка за межами населеного пункту.

Для обстеження місцевості на місце події виїхали оперативний черговий від ДСНС та працівники Нацполіції. Подано заявку на виклик піротехнічної служби ДСНС України у Київській області для знищення виявлений вибухонебезпечний предмет.

Шановні громадяни!

Пройшло вже 70 років, як відгриміли останні бої Великої Вітчизняної війни. Але і досі багатостраждальна українська земля зберігає в собі страшні залишки тієї пори – бомби, снаряди, міни, гранати, патрони. Все це носить назву вибухонебезпечні предмети (ВНП). За окремими розрахунками, ще сьогодні на території України знаходиться кілька мільйонів одиниць смертоносного вантажу, в тому числі близько 100 тисяч  авіабомб.

Знаходять ВНП у ході будівельних робіт, при проведенні сільськогосподарських польових робіт (особливо часто навесні та восени), під час весняної повені, збору металобрухту, проведення екскурсій, туристичних походів, відпочинку дітей в оздоровчих таборах, а останнім часом боєприпаси часів Великої Вітчизняної стають здобиччю так званих «чорних археологів», які намагаються зробити бізнес на страшних знахідках минулої війни.

Дії при виявленні ВНП (або предметів, схожих на них)

Загальні дії:

- при виявленні вибухонебезпечного (потенційно вибухонебезпечного) предмету, жодним чином не чіпати його і тим більше намагатися розібрати;

-негайно повідомити в найближчий відділок поліції, у військкомат, органи місцевої виконавчої влади, ДСНС або за телефонами «101», «102»;

-побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на землю, навіть знаходячись на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе поранення камінням, уламками та ін.

Дії дорослих:

-помітити місце знахідки небезпечних предметів;

-виставити тимчасову охорону;

- довести до присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна, так як це загрожує життю;

-негайно сповістити в місцеві органи влади, поліцію про знахідку;

- до прибуття працівників поліції взятии місце і предмет під нагляд;

- не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей.

Дії дітей:

-визначити місце знахідки;

- не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому;

- про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (в школу, поліцію, найближчу установу);

- не розводити багаття поблизу знахідки;

-запам’ятати дорогу до того місця, де булла виявлена знахідка і поставити пам’ятну віху.

ПАМ’ЯТАЙТЕ !

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh