Календар новин  

Грудень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   

Рекомендуємо  

   

Користувач  

   

vidd1Нещодавно в Білоцерківській ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плати за землю для юридичних і фізичних осіб.

На запитання платників відповідала перший заступник начальника Оксана Чустіль. Під час даного заходу на всі питання були надані роз’яснення згідно чинного законодавства. Пропонуємо до вашої уваги найактуальніші з них.

Де можна отримати інформацію про розмір ставок податку на нерухоме майно?

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, згідно зі ст. 266 Податкового кодексу встановлюються за рішенням сільської, селищної міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1м2 бази оподаткування. Інформацію про ставки місцевих податків і зборів можна отримати у Центрі обслуговування платників за місцем розташування об’єкта оподаткування та/або на веб-сайтах місцевих рад або на сайті ДФС України.

З якого періоду громадянин, який викуповує орендовану земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, повинен сплачувати земельний податок?

Якщо фізична особа викуповує орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, то фізична особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку. До дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку сплачується орендна плата відповідно до договору оренди землі.

Які терміни сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб та юридичних осіб?

Відповідно до п.265.10. статті 265 ПКУ передбачено, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Білоцерківська ОДПІ

 

На Білоцерківщині проведено зустріч із сільськогосподарськими товаровиробниками

Днями в Білоцерківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області відбулася зустріч з керівниками та головними бухгалтерами сільськогосподарських  товаровиробників. Приводом стало  обговорення  проблемних питань, які виникають під час заповнення додатку до Критеріїв оцінки ступеня ризиків достатніх для зупинення податкової накладної.

  Розпочинаючи зустріч, в.о. начальника Ігор Орленко зазначив, що проведення роз’яснювальних заходів щодо правильного застосування окремих норм податкового законодавства відіграє важливу роль у процесі якісного обслуговування платників податків. Зокрема, зазначив, що 13 жовтня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.09.2017 №776 «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Наказ №776).

Відповідними змінами передбачено автоматичне врахування системою Моніторингу інформації, поданої за встановленою формою платниками - сільськогосподарськими товаровиробниками, що внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та/або сільськогосподарськими підприємствами, що на 31 грудня 2016 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на 31 грудня 2016 року) і мають власну чи орендовану земельну ділянку загальною площею понад 200 га включно станом на 1 січня 2017 року, що задекларована до 20 лютого 2017 року, і у яких за період з 1 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника і керівника та в якій зазначено коди, згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) постачання (виготовлення) встановлених груп товарів.

В ході зустрічі жваво обговорювались шляхи наповнення відомостей про об’єкти оподаткування та  основні засоби сільськогосподарських підприємств, що підтверджують транспортування, зберігання продукції.

Наостанок очільник наголосив  представникам аграрного бізнесу на необхідність більш ретельного контролю за чітким дотримання порядку заповнення декларації з ПДВ та податкових накладних, що підтверджують право на отримання бюджетної дотації.  Адже через допущені помилки с/г товаровиробники втрачають реальні кошти, які вони могли б отримати у вигляді дотації з бюджету.

Білоцерківська ОДПІ

Оновлено «Єдине вікно подання електронної звітності»

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що на офіційному веб-порталі ДФС України оприлюднено доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності «Єдиного вікна подання електронної звітності». При цьому всі персональні налаштування користувача та довідники залишаються незмінними.

З переліком змін і доповнень до даної версії та новими формами електронних документів можна ознайомитись на  офіційному веб-порталі ДФС України в рубриці Головна>Електронна звітність ( http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/ ).

Білоцерківська ОДПІ

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh