Календар новин  

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
   

Користувач  

   

Привітання голови РДА

13 грудня 2018
Привітання голови РДА

Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС! Роки життя все далі і далі  віддаляють нас від 26 квітня 1986 року – дня непередбаченої трагеді...

Андріївські вечорниці проведено в районній бібліотеці для ді...

13 грудня 2018
Андріївські вечорниці проведено в районній бібліотеці для дітей

Відродження національних традицій, звичаїв і обрядів – один із головних напрямків діяльності Ставищенської дитячої бібліотеки.

Районна виставка-конкурс дитячого малюнку «Право очима дитин...

13 грудня 2018
Районна виставка-конкурс дитячого малюнку «Право очима дитини»

У період із 03 до 07 грудня 2018 року в Ставищенському районному центрі дитячої та юнацької творчості відбулася щорічна виставка-конкурс дитячого...

Благодійність

13 грудня 2018
Благодійність

6 грудня 2018 року відбувся благодійний концерт “Діти – дітям», присвячений збору коштів на лікування та імплантацію двохрічного  Дмитрика Драгов...

Постійно діючий семінар для заступників директорів з виховно...

13 грудня 2018
Постійно діючий семінар для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів ЗЗСО, засідання КР РАДОС “Крона”

11 грудня 2018 року на базі Ставищенського РЦДЮТ відбувся постійно діючий семінар для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторі...

Проведено тематичний урок на тему „Стоп булінг”

13 грудня 2018
Проведено тематичний урок на тему „Стоп булінг”

13.12.2018 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня права головним спеціалістом юридичного відділу апарату Ставищенської районної адміністрації...

ПОДОЛАЄМО НАСИЛЛЯ РАЗОМ!

13 грудня 2018
ПОДОЛАЄМО НАСИЛЛЯ РАЗОМ!

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною сп...

Проведено навчання працівників господарств Ставищенського ра...

13 грудня 2018
Проведено навчання працівників господарств Ставищенського району

Проведено навчання працівників господарств Ставищенського району, робота яких пов’язана організацією, транспортуванням, зберіганням, застосуванням та...

Рубрика " ювілеї та ювіляри"

13 грудня 2018
Рубрика " ювілеї та ювіляри"

Голова Ставищенської РДА В.Репета разом з головою Ставищенської районної ради В.Малашем та в.о.голови районної організації ветеранів війни та праці І....

ГРАФІК особистого прийому громадян керівництвом Пенсійного ф...

13 грудня 2018

ГРАФІК особистого прийому громадян керівництвом Пенсійного фонду України та керівниками структурних підрозділів

Г Р А Ф І К проведення особистого прийому громадян керівницт...

13 грудня 2018

Г Р А Ф І К проведення особистого прийому громадян керівництвом Київської облдержадміністрації (м. Київ, пл. Лесі Українки, 1)

НА КИЇВЩИНІ ОБМЕЖЕНО РУХ ВАНТАЖНОГО ТРАНСПОРТУ

12 грудня 2018

  УВАГА! Шановні мешканці Київської області! У зв’язку з погіршенням погодних умов, згідно рішення обласного оперативного штабу з ліквідації насл...

ГРАФІК особистого прийому громадян керівництвом Пенсійного ф...

12 грудня 2018

ГРАФІК особистого прийому громадянкерівництвом Пенсійного фонду України та керівникамиструктурних підрозділів

Які послуги Міністерства юстиції громадяни можуть отримати о...

12 грудня 2018

Які послуги Міністерства юстиції громадяни можуть отримати онлайн? Доступ до державних реєстрів: Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за...

Розпорядження голови РДА від 28.11.2018 р № 445

12 грудня 2018

Розпорядження голови Ставищенської РДА від 28.11.2018 р № 445 Про утворення ініціативної групи 1

   

Що змінилось на сьогоднішній день і які новини нам приготував наш Європейський Уряд, оскільки багато хто з населення, особливо пенсіонери та внутрішньо-переміщенні особи, які орендують житло,  хвилюються за питання - як жити далі.

Протягом квітня - серпня цього року Уряд аналізував проблемні питання щодо захисту мало захищених верств населення і як зберегти довіру суспільства, адже багато проблемних питань виникло під час попереднього опалювального сезону, що призвело до незадовільного ставлення населення нашої країни по відношенню до державних можновладців і урядовців.

Уряд, своїми постановами від 26 квітня 2017 р. №300  та від 8 серпня 2017 р. №609, вніс зміни щодо порядку призначення субсидій, визначив новий опалювальний сезон, змінив соціальні норми та нормативи споживання газу.

Отже, новий опалювальний сезон 2017/2018 рр. починається з 1 жовтня 2017 року, розрахунок субсидії здійснюється на підставі доходів за І-ІІ квартали 2017 року. Неопалювальний період починається з 1 травня 2018 року, а розрахунок субсидії здійснюється за ІІІ-ІV квартали 2017 року.

Для користувачів у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується у період з 16 жовтня до 15 квітня.

Уряд збільшив соціальну норму площі житла з 49 кв. м.  до 75 кв. м., за якою надається житлова субсидія для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють і не мають інших джерел доходу, окрім соціальної державної допомоги та пенсії.

На сьогоднішній день, багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги, Уряд вирішив внести зміни та надати право на отримання субсидії, оскільки  раніше такі люди не могли реалізувати своє право на субсидію, тому що не мали офіційної реєстрації місця проживання, що призводило до порушення Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Уряд зменшив соціальні нормативи газу для всіх категорій населення, переглянувши ці нормативи до фактичного споживання послуг. Відтепер, за цими фактичними нормативами будуть формуватись рахунки для населення у котрих немає лічильників та які не отримують субсидії, це призведе до зменшення витрат на оплату комунальних послуг.

З 1 жовтня 2017 року діють такі нові соціальні нормативи на газ:

 • на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу;
 • на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу;
 • на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу.

У зв’язку із початком нового опалювального сезону 2017/2018 деяким категоріям населення необхідно буде повторно подавати документи на оформлення субсидії, зокрема Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:

 • орендують помешкання;
 • мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався;
 • хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

Заяву і Декларацію можна подати:

 • самостійно до місцевих управлінь праці та соціальної політики;
 • самостійно подати до сільських і селищних рад;
 • надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання;
 • Через кілька тижнів з моменту отримання документів соціальна установа письмово повідомить про рішення щодо надання допомоги та її розміру. Субсидія безповоротно призначається на 12 місяців, а не на півроку, як було раніше. Вона автоматично перераховується на наступний термін вже без додаткових заяв.

Споживачі житлово-комунальних послуг, які отримують субсидію зобов’язані інформувати протягом місяця органи соціального захисту населення про наступні зміни, які стосуються:

 • складу зареєстрованих у житлі, можливо хтось виписався чи прописався;
 • соціального статусу членів сім’ї, хтось звільнився або влаштувався на роботу, або став пенсіонером;
 • про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень, це не стосується випадку за станом здоров’я;
 • набору комунальних послуг, у разі, якщо відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

У разі наявності боргу, органами соціального захисту населення рекомендується до початку нового опалювального сезону погасити заборгованість або оформити договір реструктуризації боргу.

У цьому році Уряд почав реалізовувати проект з монетизації частини зекономленої субсидії, тобто здійснюється виплата грошей споживачу за економію газу та електроенергію, яка використовувалась для опалення житла/будинку.

Ті, хто зекономив на споживанні комунальних послуг,  до 1 листопада 2017 року поточного року звернувся до органів соціального захисту із відповідною заявою , вказавши реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти. Виплата коштів відбудеться у жовтні-листопаді цього року.

Під дію проекту монетизації підпадає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу -  100 кубометрів за умови що ці ресурси використовуються для опалення.  Максимальна сума коштів, які може отримати громадянин  - 135 гривень  за зекономлену електроенергію та близько 695,76 гривень за зекономлений обсяг газу.

Якщо громадянин має зекономлену субсидію на газ або електроенергію, які використовуються для опалення, але з якихось причин не був включений у відповідний список на монетизацію, він може звернутися до підприємства з проханням включити його у додатковий список. Або ж – потрібно надати інформацію органу соціального захисту населення про наявність зекономленої субсидії, що часто видно з платіжки. І на підставі цього управління соцзахисту має право запитати надавача послуги –  чому такого громадянина не було включено у відповідні списки.

У разі, якщо громадянам - одержувачам житлових субсидій надійшли платіжки із заборгованістю за тепло, газ чи електроенергію у разі використання цих енергоносіїв для опалення за минулий опалювальний період, крім трьох вищезгаданих випадків, постачальники житлово-комунальних послуг зобов’язані здійснити перерахунок платежів на користь споживача, який отримує субсидію, відповідно до постанови КМУ від 23.08.2016р. № 534.

Якщо споживачу, який отримує субсидію, нараховано борг і надавач послуги аргументує його як несплату обов’язкового платежу, а ви скористалися своїм законним правом і не платили, бо мали зекономлену субсидію, споживач має право вимагати від постачальника послуг помісячної роздруківки з такою інформацією: яка ваша соціальна норма, скільки газу, води, тепла, світла фактично ви спожили, скільки сплатили, а скільки зекономили. На основі цих даних можна визначити правомірність виставлення заборгованості та причин її виникнення.

Підводячи підсумок, щодо діяльності Уряду з питання соціальної адаптації населення до підвищення тарифів на комунальні послуги, а також росту мінімальної заробітної плати, сподіваємось, що оновлена програма житлових субсидій для населення та енергоефективність нашої країни буде дієвою та призведе до зниженню витрат на оплату комунальних послуг і покращенню життя суспільства.

   Начальник УСЗН                                  Р.О.Крук

   Вик. Михальчук Ж.Г.

      5-18-33

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh