Користувач  

   

 Станом на  25 березня в Україні 113 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 29 нових випадків. Виявлено перші випадки інфікування у Волинській, Одеській, Луганській та Запорізькій областях.

Наразі коронавірусна хвороба зафіксована: 

 • Волинська область — 1 випадок (виявлено за останню добу);
 • Запорізька область —  2 випадки (виявлені за останню добу)
 • Дніпропетровська область — 2 випадки;
 • Донецька область — 1 випадок;
 • Житомирська область — 2 (1 летальний) випадки;
 • Івано-Франківська область — 5 (1 летальний) випадків;
 • м. Київ — 31 випадок (з них 2 виявлено протягом останньої доби);
 • Київська область — 22 випадків (з них 7 протягом останньої доби);
 • Львівська область — 2 випадки; 
 • Луганська область — 1 (виявлено за останню добу)
 • Одеська область — 1 (виявлено за останню добу)
 • Тернопільська область — 4 випадки (1 летальний), 2 з яких виявлено протягом останньої доби;
 • Чернівецька область — 38 (1 летальний) випадків, з них 13 виявлено протягом останньої доби;
 • Черкаська область — 1 випадок.

Підтверджено випадок  COVID-19 і в Ставищенському районі.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 25 березня 2020 року до Центру надійшло 185 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 941 повідомлення про підозру на COVID-19.

Рекомендації основних профілактичних та протиепідемічних заходів з метою недопущення та поширення на території району випадків COVID -19

Наявні докази, що збудник COVID -19 передається між людьми через тісні контакти і краплі, а не повітряним шляхом. У групі осіб із найбільшим ризиком зараження – особи, які перебували в тісному контакті з пацієнтом або особи, які піклуються про хворих.
Профілактичні заходи є ключовими, і вони є однаковими як для сфери охорони здоров’я так і для населення в цілому.

Найбільш ефективними профілактичними заходами для населення є:
1. Часта обробка рук: спиртовмісним антисептиком, якщо руки візуально не забруднені або з милом і водою, якщо руки брудні.
2. Уникання торкання очей ,носа та рота.
3. Респіраторна гігієна та етикету кашлю: кашель або чхання в зігнутий лікоть або хустинку з її утилізацією в подальшому;
4. Носіння медичної маски, якщо наявні респіраторні симптоми і виконання гігієни рук після зняття та утилізації маски
5. Підтримання соціальної дистанції (не менше 1,5 м) від осіб з респіраторними симптомами.
6. Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання та за 14 днів до появи симптомів відвідували країну/регіон із місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ або мали тісний контакт з підтвердженим або ймовірним випадком COVID -19 якнайшвидше зверніться до лікаря.
7. Не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Рекомендації з догляду за пацієнтом з COVID -19 в домашніх умовах
(додаток №6 до наказу МОЗ України від 13.03.2020 № 663 "Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COVID -19")

1. Пацієнта слід розмістити у добре провітрюваному приміщенні.
2. Слід обмежити кількість осіб, які проводять догляд за пацієнтом - бажано щоб це була одна особа не з категорії ризику розвитку ускладнень. Відвідування забороняються.
3. Члени домогосподарства повинні перебувати в окремій кімнаті або, якщо це неможливо, підтримувати відстань не менше одного метра від пацієнта (наприклад спати в одному ліжку). Винятком може вважатися мати, що годує грудьми (враховуючи переваги грудного вигодовування та незначну роль грудного молока в передачі інших респіраторних вірусів, мати може продовжувати годувати грудьми, водночас вона має носити медичну (хірургічну) маску, коли вона знаходиться поруч з дитиною і ретельно дотримуватись гігієни рук перед тісним контактом з дитиною).
4. Слід обмежити рух пацієнта та мінімізувати загальний простір (переконайтесь, що загальні приміщення (наприклад кухня, ванна кімната тощо) добре провітрюються (наприклад тримайте вікна відкритими).
5 Особа, яка проводить догляд, повинна носити медичну (хірургічну) маску, що щільно прилягає до обличчя, коли знаходиться в одній кімнаті з хворим. При носінні маски до неї не слід доторкуватись. Якщо маска стане вологою або забрудниться, її потрібно негайно змінити. Слід використовувати виключно одноразові маски та проводити гігієну рук після їх зняття.
6. Слід проводити гігієну рук після будь-яких контактів із хворим або його найближчим оточенням. Практику гігієни рук, шляхом їх миття з милом і водою, слід виконувати до і після приготування їжі, перед вживанням їжі, після відвідування туалету та кожного разу ,коли руки видимо забруднені. Якщо руки видимо чисті, для гігієни рук рекомендовано використовувати спиртовмісний антисептик для рук.
7. Для висушування рук після виконання практики миття з милом та водою рекомендовано використовувати одноразові паперові рушники. Якщо паперові рушники недоступні, слід забезпечити кожного члена домогосподарства індивідуальним тканинним рушником і змінювати їх, як тільки вони стають вологими.
8. Слід дотримуватись респіраторної гігієни і етикету кашлю - прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання за допомогою одноразових паперових серветок, тканинних серветок (перед повторним використанням слід випрати) В разі відсутності серветок, слід чхати і кашляти в згін ліктя. Після кожного акту кашлю або чхання слід провести практику гігієни рук.(миття з милом і водою або обробка спиртовмісним антисептиком)
9. Необхідно відмовитись від багаторазового використання тканин та інших багаторазових матеріалів для гігієни рота та носа. Якщо це неможливо, відповідним чином очищуйте їх після використання (наприклад періть хусточки, використовуючи звичайне мило або миючий засіб та воду).
10. Слід уникати прямого незахищеного контакту з біологічними рідинами хворого- використовуйте одноразові медичні рукавички (бажано нітрилові)для проведення догляду за ротовою порожниною та при поводженні з фізіологічними випорожненнями і медичними відходами . До та після зняття медичних рукавичок слід провести практику гігієни рук.
11. Рукавички,тканини,маски та інші відходи, які утворились внаслідок догляду за хворим слід розміщувати в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті)в тому ж приміщенні ,в якому знаходиться хворий , до їх утилізації.
12. Слід уникати інших видів можливого потрапляння біологічних рідин хворого або забруднених ним предметів у безпосереднє оточення здорових (наприклад уникайте обміну зубними щітками, цигарками, спільного користування посудом та постільною білизною). Посуд після індивідуального використання необхідно мити з милом або миючим засобом та водою і використовувати повторно (викидати//утилізувати посуд не слід) .
13. Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого (наприклад приліжкові тумбочки), звичайним побутовим мийно-дезінфікувальним засобом.
14. Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні ванної та туалету щонайменше 1 один раз на день звичайним побутовим мийно-дезінфікувальним засобом.
15. Прати одяг , постільну білизну, рушники для ванни та рук хворих необхідно використовуючи звичайне мило та воду. Для машинного прання рекомендовано встановлювати температурні режими 60-900 і використовувати звичайні пральні порошки. Після прання будь-які речі слід ретельно висушити.
Забруднену білизну дозволено збирати в загальний мішок для білизни. Заборонено струшувати брудну білизну. Необхідно уникати контакту шкіри та одягу із забрудненою білизною.
16. Слід використовувати одноразові медичні рукавички та одноразовий фартух (наприклад виготовлений із целофану) при очищенні та дезінфекції поверхонь, одягу чи білизни, що забруднені біологічними рідинами хворого. До та після зняття медичних рукавичок слід провести практику гігієни рук.
17. Особи, які мають симптоми хвороби мають залишатись вдома до тих пір, поки у них не буде доведено відсутність хвороби на підставі клінічних та /або лабораторних результатів.
18. Усі члени домогосподарства вважаються контактними особами.
19. Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції, включаючи лихоманку, кашель, біль у горлі та утруднене дихання, до нього мають застосовуватися заходи як до підозрілого щодо інфікування SARS-CoV-2

Для підприємств, установ, організацій:
- Створити можливості для працівників роботи вдома , змінити режим роботи підприємств, організацій ,установ щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через веб-сайти та інші комунікаційні засоби
- Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома .
- Регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці, клавіатуру ,мишку, дверні ручки тощо відповідними засобами для чищення та дезінфекції (Септофан квік, Еконор дезекспрес, Дезефект тощо )
- Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд. ( неостерил , еконорм тощо)
- Проведення дезінфекційних заходів в приміщеннях та місцях скупчення людей дозволеними дезінфекційними засобами, що ефективні при вірусних інфекціях .
- Керівники, установ, організацій несуть персональну відповідальність за проведення профілактичної дезінфекцію, що проводиться силами підпорядкованих ним працівників.
- У супермаркетах, продуктових магазинах ,магазинах господарчих товарів ,вокзалах проводять вологе прибирання всіх приміщень з використанням дезінфекційних засобів не менше 3-ох разів за зміну з ретельним провітрюванням.


Для керівників підприємств громадського автотранспорту.
- Керівники автотранспортних підприємств своїм наказом повинні призначити відповідальних осіб за проведення вологого прибирання приміщень та дезінфекцію автотранспорту.
- Водіїв транспортних засобів та кондукторів забезпечити респіраторами та спиртовими антисептиками на одну особу на зміну (до 12 годин).
- Дезінфекцію здійснюють протиранням або зрошенням (гідропульт або розпилювач рідини) після закінчення зміни та висадки пасажирів, а протягом дня проводити вологе прибирання транспортного засобу з застосування миючих засобів.
- Дезінфекції підлягають: підлога, двері, поручні, сидіння, кабіна водія (кермо, ручки перемикання швидкостей, приладова дошка, ручка гальма стоянки, перемикачі світлових приборів
- Норма витрат робочого розчину на 1м 2 поверхні 150 мл дезрозчину.
- Після закінчення дезінфекційної експозиції (витримки) транспортний засіб потрібно провітрити 15 хвилин та ретельно промити водою до зникнення запаху деззасобу.
- Рекомендовані деззасоби для обробки автотранспортних засобів: Дез Таб Нью ; Бланідас 300; Хлормісепт плюс; Полідез; ,Нью Таб Актив; Дезхлор; Дезефект; Еконорм класік тощо)
- Персонал ,який виконує роботи із застосуванням робочих розчинів деззасобів має бути забезпечений індивідуальними засобами захисту: халат, косинка ,шапочка одноразові гумові рукавички, респіратор, взуття що підлягає дезінфекції.
- Після проведення дезінфекції зняти гумові рукавички і обробити руки спиртовим антисептиком.
- Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за проведення профілактичної дезінфекцію, що проводиться силами підпорядкованих ним працівників.

   

В КОДА обговорили напрямки співпраці з Київобленерго та Київ...

02 червня 2020
В КОДА обговорили напрямки співпраці з Київобленерго та Київоблгаз

2 червня в Київській обласній державній адміністрації відбулася нарада з питань взаємодії облдержадміністрації з Агенцією регіонального розвитку Київс...

Програма “Доступні ліки”: до Реєстру додано нові лікарські з...

02 червня 2020
Програма “Доступні ліки”: до Реєстру додано нові лікарські засоби

Тепер реєстр містить 246 позицій лікарських засобів. Зокрема, до нього увійшли нових 7, яких не було в попередніх Реєстрах.

Фінал обласного онлайн-фестивалю «Таланти твої, Київщино!»

02 червня 2020
Фінал обласного онлайн-фестивалю «Таланти твої, Київщино!»

1 червня 2020 року, в Міжнародний день захисту дітей, відбувся фінал обласного онлайн-фестивалю «Таланти твої, Київщино!». Глядачі мали змогу спостер...

Інформація про поширення COVID-19 в Київській області станом...

02 червня 2020
Інформація про поширення COVID-19 в Київській області станом на 2 червня

За даними Київського обласного лабораторного центру, в області 2 червня 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено 1623 випадки захворювання на коронав...

На нараді в РДА

02 червня 2020
На нараді в РДА

Сьогодні в адмінбудинку відбулася нарада з головами виконкомів селищної та сільських рад, керівниками структурних підрозділів та управлінь РДА, запрош...

СТАН ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ на 01.06.2020 року

01 червня 2020

У травні 2020 року зведений бюджет Ставищенського району по власних надходженнях загального фонду виконано на 104,8%.

Відбулося свято «Майбутнє твориться сьогодні»

01 червня 2020
Відбулося свято «Майбутнє твориться сьогодні»

Вже традиційно 1 червня в перший день літа – Міжнародний день захисту дітей, освіта району вшановує здобутки юних переможців та дипломантів обласних і...

На апаратній нараді у голови РДА

01 червня 2020
На апаратній нараді у голови РДА

Сьогодні в адмінбудинку відбулася апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів та управлінь РДА. Провів нараду голова Ставищенської РДА В.Реп...

До уваги представників ЗМІ

01 червня 2020
До уваги представників ЗМІ

2 червня 2020 року о 14:00 відбудеться он-лайн брифінг тимчасово виконуючого обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації Василя Волод...

Привітання голови РДА з Міжнародним Днем захисту дітей

01 червня 2020
Привітання голови РДА з Міжнародним Днем захисту дітей

Дорогі діти! Шановні батьки! Щиро вітаю вас із світлим та прекрасним святом – Міжнародним Днем захисту дітей! Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі,...

«СИТУАЦІЯ ПОТРЕБУЄ СУВОРОГО КОНТРОЛЮ», – ВАСИЛЬ ВОЛОДІН

29 травня 2020
«СИТУАЦІЯ ПОТРЕБУЄ СУВОРОГО КОНТРОЛЮ», – ВАСИЛЬ ВОЛОДІН

Негайно вжити невідкладних рішучих заходів із наведення правопорядку у місті  вимагає від поліції Василь Володін, тимчасово виконуючий обов’язки...

Привітання голови Ставищенської РДА з святом останнього дзво...

29 травня 2020

Дорогі учні! Шановні вчителі та батьки! Вітаю вас із чудовим святом – Днем останнього дзвоника! Відзначати завершення навчального року – це добра тра...

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції...

29 травня 2020
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 29 травня в Україні 22811 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 679 летальни...

Інформує управління соціального захисту населення

29 травня 2020

Про підготовку  2020-2021 роки та забезпечення пільгових категорій населення паливом і надання субсидій управління соціального захисту населення...

Заходи з дезинфекції тривають

28 травня 2020
Заходи з дезинфекції тривають

Представники Держпродспоживслужби   вкотре провели  комплекс заходів щодо убезпечення поширення короновірусної інфекції на території с...

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh