Календар новин  

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

Рекомендуємо  

Офіційне інтернет-представництво
Верховна Рада України
Урядовий портал
Київська обласна державна адміністрація
Українське національне інформаційне агенство
ДПА в Київській області
Державний реєстр виборців
   

Користувач  

   

Нова система виплати пільг за комунальні послуги

 

 1. Чому в листопаді квитанція на оплату ЖКП прийшла з повним розміром платежу, хоча я пільговик?

З 1 жовтня 2019 року в Україні введена монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер пільговики можуть отримати кошти в готівковій або безготівковій формі. Починаючи з листопада українці отримують квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу - без урахування пільг.

 

 1. Які будуть суми виплат пільг для пільговиків?

Механізм виплати пільг змінився, але порядок розрахунку залишається майже незмінним. Розмір пільги щомісяця розраховує орган соціального захисту населення. Суму будуть розраховувати, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги і державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.

 1. Як здійснювати оплату комунальних послуг пільговикам, починаючи з листопада 2019?

Держава виплачує кошти на пільги кожній людині окремо - видає готівкою або переводять на рахунок Ощадбанку. Видача в готівковій формі можлива лише за умови, якщо пільговик написав відповідну заяву в орган соцзахисту до 15 жовтня 2019 року.

Пільговик, який отримав готівку, платить за спожиті комунальні послуги повну суму платіжки.

Ті пільговики, які написали заяву на отримання пільги готівкою, - мають справу з безготівковим розрахунком.

 1. Як здійснити оплату ЖКП, якщо у мене безготівкова форма виплати пільги?

Якщо у вас безготівкова форма виплати пільг, то частина платежів за вас здійснює Ощадбанк, а частина - ви платите самостійно.

Ощадбанк зараз перераховує кошти не за пропорційним принципом (коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми пільги), а по пріоритетним принципом - коли спочатку проводиться оплата за тепло, газ, електроенергію і т. д.

Якщо сума пільги достатня, то оплата всіх послуг здійснюється на 100%. Залишок коштів пільги буде перерахований на наступний місяць.

Якщо суми пільги недостатньо, то оплачено буде лише за ті послуги, на які вистачить коштів. А послуги, за які потрібно доплатити, - Ощадбанк надішле вам СМС (з розмірами доплати за кожним видом послуги).

Також ви можете зайти в свій особистий кабінет на сайті Ощадбанку, де відображається рух коштів по вашому профілі.

 1. А якщо у мене немає мобільного телефону?

 

Ви можете надати органу соцзахисту контактний номер телефону будь-якої особи, яка не є пільговиком і який потім повідомить вам про смс-повідомленні Ощадбанку. Ви також можете самостійно проводити розрахунки.

 1. Як я можу самостійно проводити розрахунки, якщо я не маю мобільного телефону?

 

Ви можете отримати в органі соціального захисту населення розрахунок розміру пільги. Якщо тарифи на ЖКП не змінюються, то щомісячний розмір пільги протягом опалювального періоду буде однаковим.

Тобто, знаючи розмір своєї пільги і пріоритетний принцип оплати Ощадбанку, ви можете самостійно розрахувати, скільки і кому повинні заплатити.

 1. Я чув, що новий механізм дозволяє заощадити частину коштів і залишити їх собі. Як це можливо?

 

Це залежить від того, в якій формі ви отримуєте виплату пільги: у готівковій або безготівковій формі. Якщо в готівковій - після повного розрахунку з постачальниками послуг ви можете залишити заощаджену готівку собі.

Якщо в безготівковій - всі заощаджені кошти ви можете отримати лише по завершенню опалювального періоду (з червня). СМС про суму зекономлених коштів вам пошле Ощадбанк. Якщо ви маєте рахунок в Ощадбанку, то ці кошти автоматично будуть зараховані на нього. Якщо ви не маєте рахунку, то ви можете його відкрити з червня по грудень поточного року, і на нього будуть зараховані ці гроші.

 1. Як отримувати кошти пільговикам, які не мають відкритого рахунку в Ощадбанку?

Якщо ви маєте на увазі відсутність банківського рахунку в будь-якому з уповноважених банків, в такому випадку ви будете отримувати безготівкову виплату пільги через Ощадбанк. Орган соцзахисту самостійно надасть всю інформацію Ощадбанку, який автоматично створює обліковий запис одержувача пільг, на яку нараховуються кошти, і інформує пільговика шляхом надсилання смс-повідомлень.

 1. Якщо я не хочу працювати з Ощадбанком, можна вибрати якийсь інший банк?

Зараз Мінсоцполітікі працює з 38 уповноваженими банками. Для готівкової форми виплати пільговик може обрати будь-який з них, а також доставку пільги через Укрпошту. Щоб отримати відповідний сервіс, потрібно подати заяву до органу соцзахисту (зазначивши всі банківські реквізити). Таку заяву можна подавати двічі на рік: до 15 жовтня (на опалювальний період) і до 15 травня (на неопалювальний).

Для безготівкової форми виплат Ощадбанк є єдиним варіантом на сьогодні.

 1. Чи можна в разі смерті пільговика виплатити кошти за останній місяць життя безготівково?

 

Не можна. Перехід з готівкової форми надання пільг на безготівкову здійснюється лише за заявою пільговика.

 1. Якщо я оплатив комуналку, не дочекавшись СМС від Ощадбанку?

 

Якщо мова йде про безготівковій формі монетизації, то все заощаджені вами кошти ви зможете отримати влітку. Якщо виникне ситуація, коли ви оплатили рахунки, не дочекавшись СМС від Ощадбанку, то на рахунках виникне переплата, яка буде відображена надавачем послуг в квитанціях наступних періодів.

 1. Що робити пільговикам, які не подали заяву на готівкову монетизацію, а правління ОСББ не хоче підписувати угоду з Ощадбанком?

Відповідно до норм законодавства, якщо правління ОСББ не уклав договору Ощадбанком для перерахування сум пільг, воно не має права до 1 червня вимагати оплати послуг від пільговиків за відповідні неопалювальний і опалювальний періоди. Ощадбанк може здійснювати переказ коштів на рахунки правління ОСББ (крім виплат на управління багатоквартирним будинком) на підставі договору.

Тобто пільговику, якщо мова йде про безготівковій формі, потрібно дочекатися літа і, отримавши залишок коштів, розрахуватися з надавачем послуг. Виплати на управління багатоквартирним будинком пільговик повинен платити самостійно щомісяця. А кошти, які передбачені в сплату цієї послуги, перерозподіляються між іншими надавачами послуг за пріоритетним принципом.

   

На автодорогах Київської області ведуться постійні роботи по...

16 січня 2020
На автодорогах Київської області ведуться постійні роботи по зимовому утриманню

За інформацією Служби автомобільних доріг Київської області проїзд дорогами державного значення забезпечено.

Ставищенський район: перевірено захисну споруду цивільного з...

16 січня 2020
Ставищенський район: перевірено захисну споруду цивільного захисту

15 січня  рятувальниками Ставищенського  районного сектору перевірено  захисну споруду цивільного захисту,  що знаходиться за адре...

Консультує управління соціального захисту населення

16 січня 2020

Як можна оформити житлову субсидію на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива? Житлові субсидії на придбання твердого та рідкого пічно...

Інформує управління соціального захисту населення

16 січня 2020

17 жовтня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат».

Презентація запровадження в сервісних центрах МВС Київської...

15 січня 2020

У четвер, 16 січня 2020 року, відбудеться презентація нововведення в сервісних центрах МВС Київщини – відеофіксації процесу складання кандидатами у во...

Як змінилися в 2020 році умови призначення пенсії за віком і...

15 січня 2020

  Пенсія в Україні нараховується відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.»  Право на неї мають г...

На засіданні комісії РДА

15 січня 2020
На засіданні комісії РДА

В адмінбудинку відбулося засідання комісії з питань захисту прав дітей. Провів зібрання перший заступник голови Ставищенської РДА С.Кошіль.

Малий та середній бізнес Київщини поповнив казну місцевих бю...

15 січня 2020
Малий та середній бізнес Київщини поповнив казну місцевих бюджетів на 2,2 млрд грн у 2019 році

За підсумками 2019 року малий та середній бізнес Київщини сплатив майже 2,2 млрд грн єдиного податку до місцевих бюджетів.

З 1 січня 2020 року перераховано мінімальний розмір пенсійни...

15 січня 2020
З 1 січня 2020 року перераховано мінімальний розмір пенсійних виплат

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено зростання мінімальної заробітної плати у 2020 році до рівня 4723 грн.

Увага! З 1 січня 2020 року – нові довідники податкових пільг

15 січня 2020
Увага! З 1 січня 2020 року – нові довідники податкових пільг

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що Державна податкова служба України затвердила нові довідники податкових пільг станом на 01.0...

На засіданні комісії РДА

15 січня 2020
На засіданні комісії РДА

13 січня в адмінбудинку відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ставищенській районній державній адміністрації. Прові...

За минулу добу на дорогах Київської області працювало 100 од...

14 січня 2020
За минулу добу на дорогах Київської області працювало 100 одиниць спецтехніки: Проїзд забезпечено

На дорогах загального користування державного значення впродовж минулої  доби, 13 січня, працювало 100 одиниць спецтехніки. Для забезпечення без...

Вчора привітання отримали півфіналісти обласного профорієнта...

14 січня 2020
Вчора привітання отримали півфіналісти обласного профорієнтаційного змагально-мотиваційного конкурсу серед учнівських команд "Обери майбутнє"

13 січня 2020 року, по завершенню зимових канікул директор Ставищенської районної філії Київського обласного центру зайнятості Микола Проценко завітав...

До уваги! З 01.01.2020 р. змінився розмір адміністративного...

14 січня 2020

         З 1 січня 2020 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

В адмінбудинок сьогодні завітала щедрувальна група

13 січня 2020
В адмінбудинок сьогодні завітала щедрувальна група

Сьогоднішній день для працівників Ставищенської  райдержадміністрації  розпочався гарним та піднесеним настроєм. До адмінбудинку зі щедрівка...

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh