Календар новин  

Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
   

Рекомендуємо  

Офіційне інтернет-представництво
Верховна Рада України
Урядовий портал
Київська обласна державна адміністрація
Українське національне інформаційне агенство
ДПА в Київській області
Державний реєстр виборців
   

Користувач  

   

 

          Для проведення сівби озимих зернових культур сприятливі умови настають за встановлення середньодобової температури повітря 14-15ºС, в результаті осіння вегетація рослин триває 40-50 днів.

На Київщині середнім багаторічним оптимальним строком сівби озимих зернових культур є період з 5 по 25 вересня. У поточному році внаслідок переважно посушливої та жаркої погоди, що утримувалася протягом серпня, передумови для підготовки грунту для посіву складаються малосприятливо.

           Результати фітосанітарної експертизи зерна вказують на ураження його різноманітними збудниками хвороб, а саме септоріозом, фузаріозом, альрернаріозом тощо, від чого постає потреба в оздоровленні  насіннєвого матеріалу перед сівбою зернових під урожай 2020 року препаратами відповідного спектру дії. Передпосівне протруєння насіння максимально  впливатиме на шкідливі організми у насінні та грунті, забезпечуватиме захист культури від інфекційних захворювань на ранніх стадіях росту й розвитку рослин. сприятиме стабілізації фітосанітарного стану посівів. У передпосівний період насіння озимих зернових культур високих посівних кондицій оздоровлюють через протруєння із зволоженням або водними суспензіями (10 л/т), віддавши перевагу протруйникам широкого спектру дії. Протруєння можна роботи як завчасно (за 2-3 тижні), так і безпосередньо перед сівбою. Завчасне протруювання ефективне для захисту рослин від сажкових хвороб. Системними протруйниками, які знищують зовнішню і внутрішню інфекцію, краще оздоровлювати насіння за день, або в день сівби. Для цього застосовують  Віал Тріо, КС – 0,8-1,25 л/т, Вітавакс 200 ФФ, ВСК 2,5-3 л/т, Вінцит Форте SC, КС-1-1,25 л/т, Вінцит Мініма, к.с. – 1,0-2,0 л/т, Кінто Дуо, КС-2-2,5 л/т, Колфуто Супер, в.с.-3,0 л/т, Ламардор Про 180 РS, ТН -0,5-0,6 л/т, Максим Стар 025 РS, ТН – 1,5-2,0 л/т, Селест Топ 312,5 РS, ТН – 1,5-2,0 л/т, Фундазол ЗП – 2,0-3,0 л/т, або іншими рекомендованими препаратами. З метою підвищення стійкості рослин проти вірусних хвороб та інших шкідливих організмів, а також для підвищення морозостійкості, посухостійкості та покращення фізіологічних показників одночасно з протруюванням насіння обробляють біостимуляторами росту рослин: Емістим С, в.с.р.-10 мл/т, Ендофіт L1, РК-3-5 мл/т, ін.

          При розміщенні озимих зернових після стерньових попередників та за умов достатнього зволоження грунту можливе формування окремих осередків підвищеної чисельності личинок хлібного туруна. Також, у посівах зернових колосових культур восени відбуватиметься шкідливість багатоїдних комах, більшість яких знаходяться в грунті, а саме підгризаючі совки (озима, оклична), дротяники й несправжні дротяники. Поєднання організаційно-господарських, агротехнічних і хімічних заходів, насамперед, дотримання сівозміни, зменшення частки стерньових попередників під озиму пшеницю, буде обмежувати їх чисельність та шкідливість.

                   

                                                                Дротяники

 

         Обробка насіннєвого матеріалу за 1-5 днів до сівби інсектицидними протруйниками забезпечить токсикацію насіння, проростків та сходів протягом 2-3 тижнів, регулюватиме чисельність та шкідливість грунтових шкідників, а також спеціалізованих шкідників сходів зернових культур: цикадок, попелиць, злакових мух, хлібних блішок.  Рекомендовано  застосування Імідору Про, КС – 1 л/т, Гаучо Плюс 460 FS, ТН – 0,3-0,6 кг/т,  Ін Сету, ВГ – 0,6 кг/т, Нупрід Макс, ТН – 2 л/т, Круїзеру 350 FS, т.к.с.- 0,4-0,5 кг/т, Матадору, ТН - 0,75-1,5 л/т та ін.

         За наявності у посівах озимини 1-2 личинки хлібної жужелиці на кв.м у фазу сходи-3-й листок, підгризаючих совок - 2-3 і більше гусениць на кв.м площ ефективними будуть: Альфагард 100, к.е. – 0,10-0,15 л/га, Пірінекс, КЕ – 1,2 л/га, ін. 

          За ранніх строків сівби та помірно теплої вологої погоди є небезпека заселення та пошкодження сходів озимої пшениці злаковими мухами (шведськими вівсяною та ячмінною, пшеничною, озимою, гессенською, опомізою), які до появи сходів озимини розвиваються повсюди на падалиці. Пошкодження озимих злаковими мухами від сходів до фази кущення, насамперед в умовах посухи, спроможне викликати відмирання рослин.

                       Пшенична муха (імаго, личинки, пошкодження)                            

           

         Імаго озимої мухи та опомізи пшеничної восени заселятимуть сходи зернових та відкладатимуть яйця, а шкідливість їх личинок стане помітно навесні наступного року.

            Сисні шкідники - злакові попелиці, цикадки, які є переносниками вірусних хвороб (мозаїки, карликовості) заселятимуть озимину за теплої погожої погоди затяжної осені. За порогової чисельності вищевказаних фітофагів (злакові мухи – 40-50 екз. на 100 п.с., попелиці – 100 особин на кв.м, цикадки – 50-150 екз. на кв.м) у фази сходи-кущіння посіви обприскують осередково чи всуціль Актарою 25WG, ВГ– 0,10-0,14 кг/га, Данадимом Мікс, КЕ – 1,0 л/га, Диммером, КЕ – 1,0-1,5 л/га, Енжіо 247 SC, КС – 0,18 л/га, Мавріком, ЕВ – 0,15-0,2 л/га та ін.

             За теплої вологої погоди восени сходи озимини, зокрема з непротруєного насіння, на добрих агрофонах, можуть хворіти на кореневі гнилі, борошнисту росу, септоріоз, гельмінтоспоріоз, інші плямистості, збудники яких повсюди накопичились в грунті, рослинних рештках, насінні. Для хімічного оздоровлення посівів проти вищезазначених хвороб застосовують фунгіциди: Абакус, мк.е. – 1,25-1,75 л/га, Амістар Екстра 280 SC, КС – 0,5-0,75 л/га, Бампер Супер, КЕ – 0,8-1,2 л/га, Дерозал 500 SC, КС – 0,5 л/га, Замір, ЕВ – 0,75-1,5 л/га, та інші.

          Озимий ріпак, посіяний господарствами Київщини під врожай 2020 року, станом на 1 вересня перебуває у фазі сходи-І пара листків. Хрестоцвіті та ріпакові блішки заселяють посіви та завдають шкоди рослинам, за сухої погоди та температури повітря більше 15ºС шкідливість фітофагів збільшиться. За виявлення 3-5 блішок на кв.м посіви озимого ріпаку захищають Бестселлером Турбо 200, КС – 0,05-0,08 л/га, Біскайя 240 ОD, МД 0,3-0,4 л/га, Коннектом 112,5 SC. КС – 0,4-0,5 л/га, Нагомі, ВГ – 0,2-0,3 г/га, Протеусом 110 ОD, МД – 0,3-0,75 л/га, або іншими рекомендованими інсектицидами.

         Ріпаковий пильщик, листкоїд, капустяна совка, білани заселятимуть посіви з фази 3-4 розеткових листків. У вересні-жовтні за ЕПШ ріпакового пильщика та листоїда (3 екз. на кв.м.), капустяних біланів і совок (2 гусениці на кв.м.) захищають посіви озимого ріпаку через обприскування інсектицидами: Децис f-люкс 25 ЕС, КЕ – 0,25-0,50 л/га, Коннект 112,5 SC, КС – 0,4-0,5 л/га, Нурік, к.е. – 0,5 л/га, Оперкот Акро, КС – 0,05 л/га, Ф’юрі, в.е. – 0,1 л/га та ін.

              

 

 

        

    

      Псевдогусениця ріпакового пильщика                          Пероноспороз ріпаку

 

            Надалі за теплої вологої погоди в осінньому полі ріпаку відбуватиметься розвиток в тому чи іншому ступені захворювань: чорної ніжки, кореневих гнилей, фомозу, альтернаріозу, пероноспорозу. За появи ознак хвороб у фазі утворення розетки рослини ріпаку  оздоровлюють Аканто плюс 28, КС – 0,5-1,0 л/га, Амістаром Екстра 280 SC, КС – 0,75-1,0 л/га, Беркутом, КЕ – 1,0 л/га, Заміром, ЕВ – 1,0-1,5 л/га, іншими. У фазі 4-5 листків культури за наявності симптомів хвороб та для стримування росту листя і підвищення стійкості до екстремальних погодних умов рослини обприскують Ікарусом 250, ВЕ – 1,0 л/га, Містиком Супер, к.е. – 1,0 л/га, Оріусом, ЕВ – 1,0 л/га, Тілтом 259 ЕС, КЕ – 0,5 л/га, іншими.

         Неглибоке розпушування міжрядь у фазах сходів - перших пар справжніх листків, підгортання рослин перед входженням в зиму, підвищують їх зимостійкість та опірність до несприятливих умов. Найкраще рослини озимого ріпаку перезимовують, утворивши 6-10 листків за висоти 10-15 см за винесення точки росту над поверхнею грунту на 1 см та діаметрі кореневої шийки 0,6-1 см.

У фазі 5-6 листків рослин озимого ріпаку для запобігання переростання та покращення перезимівлі проводять обробку регуляторами росту: Карамба Турбо, РК  – 0,7-1,4 л/га, Стабілан 750 SL, в.р.к. – 1,0 л/га, ін.

           Мишоподібні гризуни – небезпечні шкідники озимих культур осінньо-зимового періоду. В місцях резервації відмічається активізація життєдіяльності цих ссавців, жилі колонії мишоподібних гризунів відмічають на багаторічних травах, сходах падалиці, просапних культурах. Надалі мишоподібні гризуни заселятимуть та пошкоджуватимуть посіви озимих зернових культур та ріпаку.

           Враховуючи високі показники життєдіяльності шкідників, необхідно встановити контроль за їх розвитком. Боротьбу з мишоподібними гризунами слід розпочинати із знищення їх осередків біля лісосмуг, на площах багаторічних трав та інших угідь. При виявленні в посівах 3-5 і більше жилих колоній на гектарі необхідно застосовувати отруєні зернові принади на основі Бродіфакуму (Антимиша, Бродівіт, Крисолов, Капкан, Мишолов), Бромадіолону (Бромакен, Рат Кіллер Супер.

            Хімічний захист озимого поля восени – важлива складова системи догляду за посівами, передумова успішної перезимівлі і формування потенціалу продуктивності озимих культур.

            Працюючи з пестицидами, слід суворо дотримуватися правил безпеки та технології застосування препаратів, забезпечуючи збереження навколишнього середовища від забруднення.

 

Начальник  управління                                           Ю. МАЗУРОК

 

Тарас Марчук 22404

   

ОГОЛОШЕННЯ

12 листопада 2019

Київська обласна державна адміністрація оголошує старт конкурсу на найкращу концепцію туристичного бренду Київщини! До участі у конкурсі запрошуються...

Інформує Ставищенський РС ГУ ДСНС України у Київській област...

12 листопада 2019

З настанням осінньо-зимового періоду до ДСНС України дедалі все більше надходить повідомлень про пожежі та трагічні наслідки на них, причинами яких є...

На засіданні комісії РДА

12 листопада 2019
На засіданні комісії РДА

12 листопада   2019 року відбулося засідання комісії Ставищенської РДА з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню...

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

12 листопада 2019

      Державний заклад «Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення Міністерства охорони здоров'я Ук...

На нараді з головами виконкомів селищної та сільських рад

12 листопада 2019
На нараді з головами виконкомів селищної та сільських рад

Сьогодні в адмінбудинку відбулася нарада з головами виконкомів селищної та сільських рад. Провів зібрання голова Ставищенської райдержадміністрації В....

Оглядова екскурсія центром обслуговування платників на Білоц...

12 листопада 2019
Оглядова екскурсія центром обслуговування платників на Білоцерківщині

Знання бюджетно-податкової політики держави, механізмів оподаткування, елементів податку є необхідними складовими економічної культури особистості, що...

За 10 місяців поточного року платники Білоцерківського регіо...

12 листопада 2019

Ріст надходжень до зведеного бюджету у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 15,2% або 504,5 млн. гривень, про це повідомив начальник...

«Випробуй у безпеці»

11 листопада 2019

У вівторок, 12 листопада, відбудеться передача окулярів DrunkBustersGoggles, що імітують стан алкогольного сп’яніння, представникам автошкіл Київщини...

На апаратній нараді у голови РДА

11 листопада 2019
На апаратній нараді у голови РДА

Сьогодні в адмінбудинку відбулася апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів та управлінь РДА. Провів зібрання голова Ставищенської райдерж...

9 листопада - Всеукраїнський день рпацівників культури та ма...

11 листопада 2019
9 листопада - Всеукраїнський день рпацівників культури та майстрів народного мистецтва

У п'ятницю,  в   приміщенні районного будинку культури з нагоди Всеукраїнського Дня працівників культури та аматорів народного мистецтв...

АНОНС

07 листопада 2019
АНОНС

X Міжнародний інвестиційний форум з відновлюваної енергетики 28 листопада 2019 р., м. Київ, КВЦ «Парковий» 28 листопада 2019 р. у м. Києві в КВЦ «Парк...

Ставищенський район: Виявлено вибухонебезпечні предмети часі...

07 листопада 2019
Ставищенський район: Виявлено вибухонебезпечні предмети часів Великої Вітчезняної війни

  06 жовтня  о 16:45 до оперативно-диспетчерської служби Ставищенського району надійшло повідомлення про те, що поблизу села Красилівка &nbs...

Відділ державної реєстрації повідомляє

07 листопада 2019

        2 листопада 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України...

Витрати на вітчизняні дошкільні заклади: За який звітний пер...

05 листопада 2019

  Білоцерківське управління ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до ст.166 Податкового кодексу України платник податку має право...

Проводжали колегу на пенсію

05 листопада 2019
Проводжали колегу на пенсію

    01 листопада відбулися загальні збори особового складу. Сьогодні колектив Ставищенського районного сектору вітають старшого пожежно...

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh