Календар новин  

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
   

Користувач  

   

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  Середня добова температура повітря становила плюс 20-25°С. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до плюс 27°С. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Мінімальна температура повітря знижувалася у нічні години до плюс 7 -10°С. Поверхня ґрунту у денні години нагрівалася до плюс 44-54°С, вночі охолоджувалася до плюс 12-14°С.  Опади у вигляді дощів із грозами та градом на території області були нерівномірними.  Середня відносна вологість повітря була в межах 60-70 %. Вітер переважав змінних напрямків, швидкість його була 7-12 м/с. 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

            Озимі зернові – колосіння

            Ярі зернові – вихід в трубку

            Озимий ріпак – 1 етап дозрівання

            Соняшник – 2-3 пари справжніх листків 

            Цукровий буряк – утворення розетки 

            Кукурудза – 3-5 й листок                                 

            Кормові трави –відростання після укосу

            Картопля – утворення бічних пагонів 

            Горох – гілкування

            Соя – перший трилист         

            Сад –осипання незаплідненої зав'язі, ріст плодів

            Зернобобові – бутонізація

            Ягідник – ріст ягід                         

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В полях зернових колосових культур Київської області продовжується шкідливість комплексу шкідників. Триває заселення та яйцекладка озимих зернових хлібними клопами, трипсами, а також почалось заселення злакових культур хлібними жуками. Чисельність хлібних клопів становить, як елії гостроголової, так і шкідливої черепашки 0,3 екз. на кв.м.  Яйцекладками шкідливої черепашки заселено 1% рослин при чисельності 1 яйцекладка на заселену рослину. Відродження личинок не відмічено.             

 Пшеничним трипсом заселено 80% обстежених площ, заселено 3% рослин при чисельності 1 екз. імаго на заселену рослину.

 Попелицею заселено 100% обстеженої площі, заселено 2-5 % рослин при чисельності 1-2  екз імаго на заселену рослину. Відмічено відродження личинок  чисельністю  4-6 екз на рослину, пошкоджено  в середньому 2, максимально 5% рослин в слабкому ступені. Личинки молодшого віку. 

Відмічено початок виходу хлібних жуків. Ними заселено 80 % обстеженої площі, при чисельності 1 екз. жуків на кв.м ( красун).  

Із хвороб на озимих зернових відмічено ураженість рослин борошнистою росою, септоріозом та кореневими гнилями. В господарствах проведені 2-х кратні обробки фунгіцидами, які здержують інтенсивний розвиток борошнистої роси та септоріозу.      Борошнистою росою уражено 100% обстежених площ, уражено 8-12% рослин з розвитком хвороби 0,3%.

Септоріозом уражено 100% обстежених площ, уражено в середньому 12, максимально 20% рослин з розвитком хвороби 1%.

Продовжується розвиток злакових п’явиць та шкідливих клопів на ярому ячмені. Чисельність злакових п’явиць становить 0,3 екз. на кв.м. при пошкодженості 9% рослин в слабкому ступені. Личинками заселено 3% рослин при чисельності 1 екз на заселену рослину. Чисельність шкідливої черепашки становить 0,5 екз. на кв.м. Яйцекладок не виявлено.

Із хвороб відмічено на ярому ячмені розвиток гельмінтоспоріозу, септоріозу, борошнистої роси та кореневих гнилей.

Гельмінтоспоріозом уражено 100% обстежених площ, уражено 5-15% рослин з розвитком хвороби 0,5%. Борошнистою росою уражено 100% обстежених площ, 17% рослин з розвитком хвороби 0,2% і кореневими гнилями уражено 3% рослин з розвитком хвороби 0,2%.

На горосі продовжується розвиток попелиці та почалось заселення гороховим зерноїдом, а також проходить яйцекладка листогризучих совок. Попелицею заселено 100% обстежених площ , заселено 18 % рослин при чисельності  1-5 екз. личинок на 1 заселену рослину. 

Із хвороб відмічено кореневі гнилі та пероноспороз. Кореневими гнилями та пероноспорозом уражено 100% обстежених площ, уражено 21% рослин з розвитком хвороби 1%, переноспорозом уражено 9% рослин з розвитком хвороби 0,5%. Уражені нижні листки.

На сої в незначній мірі шкодить сірий довгоносик, чисельність якого становить 1 екз на кв.м. при пошкодженості 38% рослин в слабкому ступені. Попелиці не виявлено. Із хвороб виявлено кореневі гнилі, якими  уражено 19% рослин в слабкому ступені.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У посівах цукрових буряків завдають шкоди звичайний буряковий та сірий довгоносики, якими за середньої щільності 0,1-0,6, максим. 0,2-0,5, екз.на кв.м, пошкоджено 2-6, у крайових смугах 42% рослин у слабкому ступені. Відбувається шкідливість бурякових блішок, попелиці, осередково крихітки, щитоноски, бурякової мінуючої мухи.  Чисельність щитоносок становить 0,2 екз. на кв.м при пошкодженості 11% рослин в слабкому ступені. Буряковою мінуючою мухою пошкоджено 7% рослин в слабкому ступені. Захисні обприскування проти довгоносиків ефективні і проти інших шкідників цукрового буряку. 

На озимому ріпаку триває заселення стручків капустяною галицею та насіннєвим прихованохоботником.   Цими шкідниками  заселено 0,1% стручків при чисельності : галиці 4-9 екз. личинок на стручок, прихованохоботника 1екз на заселений стручок. Хвороб не виявлено. 

 В незначній мірі продовжується в посівах соняшнику шкодочинність  сірого довгоносика. Чисельність сірого довгоносика складає 0,5 екз. на кв.м при пошкодженості 39 % в слабкому ступені. Розпочалось заселення  рослин попелицею та яйцекладками совки – гаммиПопелицею заселено 13 % рослин при чисельності 1-3 екз імаго на заселену рослину, яйцекладками совки – гамми заселено 6% рослин при чисельності 1 екз яєць на рослину.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В посадках картоплі продовжується шкодочинність колорадського  жука. Жуками та яйцекладками заселено 100% рослин при чисельності 2-6 екз. жуків та 3-6 екз. яйцекладок на рослину. Пошкоджено 100% рослин в слабкому ступені. Відродження личинок не відмічено. Хвороб не виявлено. Капусті завдають шкоди хрестоцвіті блішки, клопи, личинки капустяної мухи, гусениці капустяної молі, біланів. Триває літ метеликів капустяної совки. На присадибних ділянках виявлено яйцекладку на 10% рослин при середній чисельності 1 яйцекладка на заселену рослину. На цибулі продовжується шкодочинність цибулевої мухи.  Цибулевою мухою пошкоджено 10% рослин при чисельності 2-4 екз. личинок на заселену рослину. Личинки середнього віку.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На протязі декади відбувався масовий літ метеликів підгризаючих совок. З підгризаючих совок переважає оклична совка. За ніч на світло пастку з підгризаючих совок відловлювалось 1-2 метелика озимої (співвідношення 80% самиць та 20% самці) та 12-35 окличної совки (співвідношення 10% самиць та 90% самці), з яких 40% самок з дозріваючими яйцями та 60% з зрілими. Чисельність зрілих яєць на самку становить 124 шт.; яблуневої плодожерки відловлюється 1екз. за ніч, при співвідношенні 50% самців та 50 % самиць; листогризучих совок (капустяна, бавовникова, совка-гамма) -10-12 екз. за ніч на світло пастку. На пасовищах, неорних землях, кормових травах продовжується літ лучного метелика (на 10 кроків злітає 8-10 екз.). За ніч улову на світло пастку попадало по 3-7 екз. метеликів., з яких самці становили 76%, самиці 24%. Самиці з дозріваючими та зрілими яйцями.  Відбувається масовий літ та яйцекладка американського білого метелика. За ніч на світло пастку потрапляло в середньому 13, максимально 20 екз при співвідношенні самиць 80 та 20% самці.

 

 

 

 

 

 

Начальник  управління                                           Ю. МАЗУРОК

 

Леся Ошийко 22404

   

СПЛАТА ВНЕСКІВ – ГАРАНТІЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ МАЙБУТНІХ ПЕНС...

04 червня 2020

Конституцією України забезпечено право громадянам на соціальний захист. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням з...

Управління соціального захисту населення інформує

04 червня 2020

З метою підтримки членів сімей учасників антитерористичної операції об’єднаних сил громадською організацією «Київський підрозділ об’єднання дружин і м...

Інформує Ставищенський районний відділ державної реєстрації...

04 червня 2020

     Ставищенщина демографічна. Травень .            Відділом державної реєстрац...

На засіданні комісії РДА

04 червня 2020
На засіданні комісії РДА

03 червня 2020 року в адмінбудинку  було проведено засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та інших надход...

В Київській області тривають перевірки перевізників, ініційо...

04 червня 2020
В Київській області тривають перевірки перевізників, ініційованих КОДА

В Київській області ведуться регулярні перевірки на громадському транспорті для виявлення та усунення порушників договорів, укладених КОДА на організ...

Василь Володін передав медичне обладнання закладам охорони з...

04 червня 2020
Василь Володін передав медичне обладнання закладам охорони здоров’я

3 червня, т.в.о. голови Київської облдержадміністрації Василь Володін, за участі заступника голови ОДА Олега Торкунова, вручив нове медичне обладнання...

Державний архів Київської області представляє унікальне доку...

04 червня 2020
Державний архів Київської області представляє унікальне документальне зібрання «Музей-Архів переходової доби».

Державним архівом Київської області оприлюднено масив документів Музею-Архіву переходової доби, який компактно зберігається у фонді № Р-2412 Державног...

В КОДА обговорили напрямки співпраці з Київобленерго та Київ...

02 червня 2020
В КОДА обговорили напрямки співпраці з Київобленерго та Київоблгаз

2 червня в Київській обласній державній адміністрації відбулася нарада з питань взаємодії облдержадміністрації з Агенцією регіонального розвитку Київс...

Програма “Доступні ліки”: до Реєстру додано нові лікарські з...

02 червня 2020
Програма “Доступні ліки”: до Реєстру додано нові лікарські засоби

Тепер реєстр містить 246 позицій лікарських засобів. Зокрема, до нього увійшли нових 7, яких не було в попередніх Реєстрах.

Фінал обласного онлайн-фестивалю «Таланти твої, Київщино!»

02 червня 2020
Фінал обласного онлайн-фестивалю «Таланти твої, Київщино!»

1 червня 2020 року, в Міжнародний день захисту дітей, відбувся фінал обласного онлайн-фестивалю «Таланти твої, Київщино!». Глядачі мали змогу спостер...

Інформація про поширення COVID-19 в Київській області станом...

02 червня 2020
Інформація про поширення COVID-19 в Київській області станом на 2 червня

За даними Київського обласного лабораторного центру, в області 2 червня 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено 1623 випадки захворювання на коронав...

На нараді в РДА

02 червня 2020
На нараді в РДА

Сьогодні в адмінбудинку відбулася нарада з головами виконкомів селищної та сільських рад, керівниками структурних підрозділів та управлінь РДА, запрош...

СТАН ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ на 01.06.2020 року

01 червня 2020

У травні 2020 року зведений бюджет Ставищенського району по власних надходженнях загального фонду виконано на 104,8%.

Відбулося свято «Майбутнє твориться сьогодні»

01 червня 2020
Відбулося свято «Майбутнє твориться сьогодні»

Вже традиційно 1 червня в перший день літа – Міжнародний день захисту дітей, освіта району вшановує здобутки юних переможців та дипломантів обласних і...

На апаратній нараді у голови РДА

01 червня 2020
На апаратній нараді у голови РДА

Сьогодні в адмінбудинку відбулася апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів та управлінь РДА. Провів нараду голова Ставищенської РДА В.Реп...

   
© Ставищенська РДА

versiya dlya slabovidyashchikh