Ставищенська районна державна адміністрація

Карта сайту Електронні звернення Головна

Навігація

Календар

«    Березень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Популярне

Авторизація

Опитування

Оцініть роботу РДА [Всі опитування]

Добре
Задовільно
Незадовільно
Мені байдуже

Рекомендуємо

Погода


АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 22-03-2017, 15:52

Проведено годину спілкування «Моральні цінності християнства» В Ставищенській районній бібліотеці для дітей проведено годину спілкування «Моральні цінності християнства» з учнями 5-7кл. Ставищенського НВК №1. На заході був присутній настоятель, протоієрей Ставищенської Свято-Покровської церкви Андрій Пустовгар. Він розповів дітям про одвічні людські цінності – любов, доброту, милосердя. Великий піст наближає нас до великого християнського свята – Святої Пасхи. Завдяки хресним стражданням Христа нам усім даровано вічне життя - наголосив А.Пустовгар.

Завідуюча районною бібліотекою для дітей Л.М.Васильєва

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 22-03-2017, 15:10

               Григорій Грабов’юк «Горобини грона червоні» В Ставищенській центральній районній бібліотеці проведено презентацію               Григорій Грабов’юк «Горобини грона червоні» книги місцевого поета Григорія Грабов’юка «Горобини грона червоні». Бібліотекар Людмила Ященко познайомила присутніх заходу із життєвим і творчим шляхом поета. Книга «Горобини грона червоні» складається з двох розділів : перший розділ прозові твори про природу, другий розділ – ліричні.Про пори року вели розповіді Л.Ященко,Т.Крук, Н.Коваленко,О.Дишлюк. Поетичні твори читали учні Ставищенського НВК №1 Н.Ткаченко,Б.Кравчук,Є.Рохманюк, Ю.Марченко,Є. Мусієнко, Д. Горбуненко -учениця Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ступеня та методист районного будинку культури С.Ракач. Вірші та прозові твори,які ввійшли у нове видання щирі,чарівні,сонячні,відверті,ніжні,вразливі,багаті на добро і милосердя, в них щемна любов до рідного краю,людей,яких автор любить всією душею.

Віка Животівська,Олеся Усенко та Владислава Лігай виконали пісні про рідну Україну,край,родину. На слова Г.Грабов’юка прозвучали пісні у виконанні дуету «Червоне намисто» в складі О.Рябокінь та Н.Мельник. Місцевий художник Л.І.Литвинець розповів історію написання портрета митця. Квіти,слова вдячності та побажання висловили поету Григорію Грабов’юку голова Ставищенської районної ради Віктор Малаш, поетеса Лідія Чуприна,бібліотекар бібліотеки-філії с.Ясенівка Людмила Яременко.

 

В.О. Пацеля завідуюча відділом обслуговування читачів Ставищенської центральної районноїбібліотеки

 

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 17-03-2017, 15:16

Триває вшанування КобзаряЛітературно – музична година «Шевченкове слово в віках не старіє» Триває вшанування Кобзаряпроведена в Ставищенській районній бібліотеці для дітей з читачами 8 - 9-х класів НВК №1 (класний керівник Бабушкіна Т. П.). Учасники заходу інсценізували уривки з поем «Наймичка» та «Катерина». Ірина Дринь декламувала «Лілею» Т.Г.Шевченка. В ролі Варвари Репніної виступила Юля Багінська. Кузнецов Владислав, Кравчук Богдан, Зозулінський Владислав інсценували арешт Т. Г. Шевченка.

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 16-03-2017, 12:31

Новини Ставищенського районного краєзнавчого музею: з метою екологічного виховання молоді та до Всесвітнього дня лісу проведено лекцію-екскурсію «Чистий ліс – здоров’я нації»За останні роки тенденції пов’язані з обезлісенням Землі,Новини Ставищенського районного краєзнавчого музею: з метою екологічного виховання молоді та до Всесвітнього дня лісу проведено лекцію-екскурсію «Чистий ліс – здоров’я нації» викликають тривогу не тільки у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства. Тому з метою екологічного виховання молоді та до Всесвітнього дня лісу, який відзначатиметься 21 березня, в Ставищенському районному краєзнавчому музеї проведено лекцію-екскурсію «Чистий ліс – здоров’я нації»

для учнів 3-Б класу Ставищенського НВК №2.

На лекцію-екскурсію завітав перший заступник голови Ставищенської районної державної адміністрації Кошіль Сергій Петрович, який зазначив, що проблема збереження лісу та його багатства стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. День лісу відзначає внесок лісів та лісового господарства у життя суспільства. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють користь лісу, товарів та послуг, отриманих з лісу; люди можуть дізнатися про стале управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без завдання шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь. Закликав школярів користуватися нашими природними багатствами так, щоб не тільки запобігти їх знищенню або збідненню, але й не призводити до негативного впливу на життєдіяльність людини, її взаємозв’язок з навколишнім середовищем. Тому що ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори та фауни, деревина для наших будівель, сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів. Це – саме життя. Побажав дітям здоров»я, жити в мирі та у гармонії з природою.

Екскурсовод музею Олена Михайлівська провела оглядову екскурсію по природничій залі, залучила дітей до інтерактивної гри « Що мені дає природа ». Розповіла про Ставищенське лісництво ДП «Білоцерківський лісгосп» та його працівників, про важливість лісівничих професій. Підсумовуючи лекцію-екскурсію, наголосила, що охорона лісів та природи загалом – це не тільки завдання держави, а й кожного з них. Тому щодня потрібно задавати собі запитання «Чим я можу допомогти природі?».

Директор Ставищенського районного

краєзнавчого музею Олена Берідзе

 

 

 

 

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 16-03-2017, 08:42

Новини Ставищенського районного краєзнавчого музею: з метою патріотичного виховання молоді проведено лекцію «Поява і роль козацтва в історії України»Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь. Тому велику роль в Ставищенському районному краєзнавчому музеї приділяють патріотичному вихованню молоді. Так, з цією метою працівниками музею було проведено лекцію «Поява і роль козацтва в історії України» для учнів 6-А класу Ставищенського НВК №1.

«Українське козацтво, його славні традиції невмирущі! Доказ тому - їх відродження в умовах сучасної України. Спираючись на свої власні сили та досвід, послуговуючись авторитетом і повагою серед народу, козацькі організації в Україні сьогодні тісно співпрацюють із державними органами та місцевим самоврядуванням, політичними та громадськими організаціями», - саме так розпочав свою промову організатор пам»ятко-охоронної роботи Ставищенського районного краєзнавчого музею роботи Олег Васильєв. Також розповів школярам про причини і джерела формування козацтва; заснування, устрій і розвиток Запорізької Січі, формування української державності в ході визвольної війни та ін.

Діти , підводячи підсумки лекції , зазначили, що історичне минуле виникнення й розвитку українського козацтва, надихає їх вірно і віддано служити українському народу, бути патріотами рідної землі.

Директор Ставищенського районного

краєзнавчого музею Олена Берідзе

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 15-03-2017, 15:38

Новини районного краєзнавчого музеюСеред важливих проблем сучасності, що турбують людство,Новини районного краєзнавчого музею особливо виділяються екологічні. Увесь світ зіткнувся з глобальною екологічною кризою. Ця проблема потребує негайного вирішення. Тому серед багатьох напрямів навчально-виховної роботи з дітьми екологічна освіта набуває дедалі більшої актуальності. 15.03.2017 року до Ставищенського районного краєзнавчого музею завітала бібліотекар читального залу Ставищенської центральної районної бібліотеки - Пацеля Лариса Андріївна з лекцією «Першоцвіти – перші посмішки весни». Лекція приурочена до Всесвітнього дня лісу, який відзначатиметься 21 березня та з метою захисту першоцвітів, екологічного виховання дітей. Учні 2-го класу Ставищенського НВК №2 були в захваті від цікавої лекції про невибагливі, ніжні, скромні вісники відродження природи. Також діти переглянули слайди із зображенням першоцвітів, а ще покуштували березового соку, яким пригостила Лариса Андріївна. Після лекції екскурсовод музею Олена Михайлівська провела школярам оглядову екскурсію по залі природи.Новини районного краєзнавчого музеюНовини районного краєзнавчого музею

Директор Ставищенського районного

краєзнавчого музею Олена Берідзе

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 14-03-2017, 09:09

Новини Ставищенського районного краєзнавчого музею : з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України проведено лекцію «Українська революція та утворення УЦР»13 березня 2017 року згідно Указу Президента та з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України та у зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917 - 1921 років працівниками Ставищенського районного краєзнавчого музею проведено лекцію «Українська революція та утворення Української Центральної Ради» для учнів 10-класу Ставищенського НВК №1.

Лектором виступив організатор пам»ятко-охоронної роботи Олег Васильєв, який повідомив школярам, що 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917 - 1921 років. Поштовхом до початку Української революції стала Лютнева революція в Російській імперії. Загалом Українська революція започаткувала процес формування модерної політичної нації та відродила традицію української державності. Також у ході лекції діти разом з лектором пригадали найважливіші тогочасні події: як у клубі «Родина» Товариства українських поступовців зібралося понад 100 представників київських українських організацій, де й виникла ідея створення Української Центральної Ради; згадали 100-тисячну маніфестацію на Софійській площі, ІІ Всеукраїнський військовий з’їзд, І –ІІ-ІІІ-ІV Універсали УЦР, утворення Української Народної Республіки, Берестейський мир, Директорію, Акт Злуки.

 

Директор Ставищенського районного

краєзнавчого музею Олена Берідзе

 

 

 

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 14-03-2017, 09:07

«Іде Вкраїною Шевченкова весна» Минають роки і століття,але Шевченкова мужність і невмируще слово«Іде Вкраїною Шевченкова весна» живуть і сьогодні, вказуючи нам шлях у майбутнє.

«Іде Вкраїною Шевченкова весна» - під такою назвою пройшов тиждень популяризації Шевченківської книги, проведений в бібліотеці-філії с. Юрківка.

В рамках тижня в бібліотеці оформлено книжкову виставку «Тарас Шевченко – України син», біля виставки проведена бесіда «Ім’я величне ніби світ». Тиждень закінчився проведенням літературної години «Нам сяє в радості й печалі ясний Шевченків заповіт».

Ведучі бібліотекар бібліотеки-філії Лівіцька Ю.А та завідуюча сільським будинком культури Фарщук А.С розповіли присутнім про тернистий і незламний шлях талановитого поета і художника Тараса Григоровича Шевченка.

Учні молодших класів декламували вірші Шевченка , в яких звучить любов до неньки - України, краса і чарівність природи рідного краю, материнське щастя і смуток.

З любов’ю були прочитані вірші старшокласниками «Іду з дитинства до Тараса» та вірш Г.Пастушенко «Євангеліє від Тараса». Як данина великої любові і шани до безсмертного Кобзаря учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.«Іде Вкраїною Шевченкова весна» «Іде Вкраїною Шевченкова весна»

 

Юлія Лівіцька. Бібліотекар бібліотеки-філії с.Юрківка

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 13-03-2017, 12:29

Ставищенський район долучився до культурно - мистецької акції " Київщина - колиска моєї душі"Згідно розпорядження Київської обласної державної адміністрації Ставищенський район долучився до культурно - мистецької акції " Київщина - колиска моєї душі"про проведення заходів приурочених до 85-річчя створення Київської області, КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості» запустив свій власний проект щодо даної події , а саме, культурно-мистецьку акцію «Київщина – колиска моєї душі». 11 березня в м. Узин, на базі міського будинку культури , свої творчі звіти аматорських колективів закладів культури та експозицію досягнень майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва продемонстрували Білоцерківський, Володарський, Тетіївський, Сквирський та Ставищенський райони. Організатори акції створили оглядову раду для проведення творчих звітів , в яку входили провідні фахівці відповідного жанру, заслужені та знані в Україні митці. В цій культурній акції активну участь взяли найкращі творчі колективи та виконавці Ставищенського району: народний самодіяльний хор районного будинку культури «Червона калина» ( худ. керівник Т.Мальчук, концертмейстер О.Твердоступ), чоловічий гурт «Ставищенські козаки» (худ .керівник В.Горбуненко), жіночий ансамбль «Червона калина»( худ.керівник І.Кравчук), зразковий хореографічний колектив «Зорецвіт» та «Дзвіночки» Бесідського НВК, ансамбль української пісні «Яблунька» с.Антонівка (худ.керівник Р.Поштар), народний фольклорний колектив «Рідний край» с.Іванівка (худ.керівник Ю.Слюсар), народний фольклорний колектив «Горлиця с.Розумниця (худ.керівник В.Кравченко), Сергій Комаха та Віталій Коновалюк с.Стрижавка, Влада Тугай с.Кривець, вокальний гурт «Барви» (худ.керівник Т.Мальчук), вокальний дуєт в складі А. Замші та Т.Мальчук. Ведучою цього чудового концерту стала завідуюча СБК с.Гейсиха О.Мармуз. Протягом цього масштабного дійства демонстрували свої роботи майстри народної творчості ,наші знамениті вишивальниці , Меланія Пихнівська та Валетина Кошова. Нагородою всім учасникам культурно-мистецької акції «Київщина – колиска моєї душі» стали щирі аплодисменти глядачів та подяка управління культури ,національностей та релігій Київської обласної держаної адміністрації.

 

 

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 10-03-2017, 12:16

Нас єднає Шевченкове словоСимволічно те, що весна в Україні починається з ім’ям Т.Г. Шевченка - Нас єднає Шевченкове словобезсмертного Кобзаря, славного сина українського народу.

До203-ої річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка в Ставищенській центральній районній бібліотеці оформлено ілюстровану книжкову

виставку-вшанування «Великий син українського народу».

В рамках Шевченківських днів з учнями 9-х класів Ставищенського НВК №2 (кл. керівники Кушніренко А.І., Кублій К.В.) проведено годину спілкування «Жінки в житті Т.Шевченка», літературну-мистецьку подорож «Київщина в творчості Шевченка». В ході заходів вчителі та бібліотекар юнацького абонементу Ставищенської центральної районної бібліотеки О.І.Дишлюк розповіли про місце жінки в творчості поета, про літературні та живописні твори Кобзаря, створені в період перебування на Київщині та Лауреатів Національної премії України імені Т. Шевченка 2017 року.

Також було проведено вікторину «Як ми знаємо творчість Кобзаря?». Активним учасникам якої стали учні Діана Ільїна та Ігор Рій. Їм вручено сувеніри.

Поетичне слово Кобзаря було, є і залишається невичерпною криницею для кожного з нас. Це наша душа, мудрість і сила – Т. Шевченко живе у віках і серцях всіх поколінь.Нас єднає Шевченкове словоНас єднає Шевченкове слово

 

В.О. Пацеля,

Завідуюча відділом обслуговування читачів

Ставищенської центральної районної бібліотеки.