Ставищенська районна державна адміністрація

Карта сайту Електронні звернення Головна

Навігація

Календар

«    Лютий 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Авторизація

Опитування

Оцініть роботу РДА [Всі опитування]

Добре
Задовільно
Незадовільно
Мені байдуже

Рекомендуємо

Погода


АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: Вчора, 15:30

Тематичні заходи до 85- річчя КиївщиниУ Ставищенському районному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід до 85- річчя з дня створення Київської області. До участі у заході було запрошено голову Ставищенської РДА Олександра Тертичного, учнівство Ставищенського НВК №2, місцевих поетес Ольгу Пустовгар, Лідію Чуприну та Аллу Орел. З вітальною промовою до присутніх звернувся голова райдержадміністрації Олександр Тертичний : « У різні часи на долю Київщини випаливиснажливі випробування. Її мешканцям довелося пройти черезстрахіття і Голодомору 1932-33 років, зазнати великих людських втрат під час Другої світової війни, пережити одну з найбільших техногенних катастроф світу – вибух на Чорнобильській АЕС. Однак усі ці труднощі було подолано і нині Київщина - сильна, об’єднана та проєвропейськи налаштована громада, яка за соціально-економічним розвитком входить до числа лідерів. І кожен з нас має цим пишатися».На Ставищенській землі , як і на київській проживають істинні патріоти і мужні герої, а ще - талановиті і творчі люди. Саме їх і запросили до слова під час зібрання . Зокрема,свої рядки поезії про Київщину, про Ставищенський край і презентували запрошені на захід поетеси, даруючишколярам у віршованих шедеврахсвою щиру любов до рідної землі. За цікаву і змістовно проведену зустріч запрошеним гостям подякувала від імені учнів директор районного краєзнавчого музею Олена Берідзе, а фото на згадку завершило це чудове зібрання.Тематичні заходи до 85- річчя КиївщиниТематичні заходи до 85- річчя Київщини

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 24-02-2017, 14:28

Новини районного краєзнавчого музею«Київська область, як адміністративно-територіальна одини­ця в складі України, утворилася 27 лютого 1932 року. Вона роз­ташована на півночі України, у басейні середньої течії Дні­пра. Більша частина області розташована на Правобережжі (а це - 18 районів), 6 районів – на Лівобережжі. Північна межа Ки­ївської області збігає­ться з Державним кордоном України, че­рез який забезпечує­ться її зв»язок з Го­мельською областю Білорусії. З північного сходу Київщина межує з Чернігівською, зі сходу – з Чернігів­ською і Полтавською областями, на півде­нному сході та на півдні сусідня область – Черкаська, на пів­денному заході – Він­ницька, на заході та північному заході Житомирська» - саме так розпочала свою лекцію екскурсовод музею Олена Михайлівська в Ставищенському НВК №1 для учннів 7 – класу.

На лекції, разом з дітьми, були пригадані відомі особистості області, пам»ятки культури, значення та зміст символіки Київщини, поговорили про минуле, теперішнє та помріяли про майбутнє краю.

Сьогодні національне виховання є певним ґрунтом у справі зміцнення моральних сил дитини і оновлення, відродження душі народу. Кожна людина має своє коріння. Гармонійно розвинену особистість не можна уявити без глибоко усвідомленого почуття національної гідності. Навчання дітей історії рідного краю - це перші сходинки до національного усвідомлення. Людина лише тоді стає активним членом суспільства, коли досконало знає, хто вона, якого вона роду.

Директор Ставищенського районного

краєзнавчого музею Олена Берідзе

 

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 23-02-2017, 09:46

Новини Ставищенського районного краєзнавчого музею: виставка «Київщина - очима дітей» до 85-річчя Київської області27 лютого 2017 року Київщина святкуватиме своє 85-річчя!Новини Ставищенського районного краєзнавчого музею: виставка «Київщина - очима дітей» до 85-річчя Київської області Ставищенський районний краєзнавчий музей активно долучився до святкування цієї знаменної дати. Протягом лютого місяця працівниками музею було проведено цілий ряд заходів.

22.02.2017 року до музею завітали вихованці Ставищенської дитячої школи мистецтв на чолі з директором закладу Кравчук Жанною Володимирівною та вчителем класу образотворчого мистецтва Машко Ольгою Георгіївною. Роботи маленьких художників цього тижня експонуються в Ставищенському районному краєзнавчому музеї з метою висвітлити красу нашого рідного краю - Київщини. Виставка має назву «Київщина очима дітей». Відвідувачі музею в захваті від дитячих робіт, але це не дивно, тому, що діти вклали в них свою душу.

Директор Ставищенського районного

краєзнавчого музею Олена Берідзе

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 22-02-2017, 12:18

    «Рідна, калинова, щира і чудова – все це наша мова»В Ставищенській районній бібліотеці для дітей відбулося  свято рідної мови    «Рідна, калинова, щира і чудова – все це наша мова» «Рідна, калинова, щира і чудова – все це наша мова» з учнями 1-Б класу ( класовод: Притулюк З.І.) Ставищенського НВК №1, присвячене Міжнародному дню рідної мови, яке відзначається 21 лютого. Бібліотекар Шушківська Н.І. розповіла дітям, що у кожного народу є своя мова. Вона для нього найрідніша і найдорожча. Кожен народ має право нею думати і розмовляти. Бо доки є мова в народу, є і сам народ, а не стане мови, не буде й народу. Наша рідна мова – українська. Зіткана з тепла і любові батьківської домівки, із мальовничих краєвидів, із верби і калини, із вишневих садків, із річок і струмків, чарівних смерек, із яскравих кольорів веселки, із задушевної пісні, запальних танків, з колосистого пшеничного поля і високого синього неба. Дітки читали вірші, в яких славили рідну мову, яку потрібно любити і плекати. Артисти лялькового театру «Казкова скарбничка» показали учасникам свята театралізовану казку «Лисичка - сестричка та вовк-панібрат».

 

Завідуюча Ставищенською районною бібліотекою для дітей Л.М.Васильєва

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 17-02-2017, 15:53

Новини районної школи мистецтв«Мистецтво – це час і простір, в якому живе людський дух. Як гімнастика випрямляє тіло, так мистецтво випрямляє душу людини», - писав В.Сухомлинський. Тому ставлення до мистецтва – показник духовності особистості. Усі види мистецтва народжуються з єдиного джерела – реального життя. Кожен мистецький твір має сюжет, в якому автор за допомогою різних мистецьких засобів передає свій задум.

Яскравим прикладом взаємозв’язку видів мистецтва стала концертна програма «Музика і живопис», яка пройшла в Ставищенській дитячій школі мистецтв 17 лютого. В ній взяли участь учні народного відділу та класу образотворчого мистецтва. На сцені звучали народні пісні та танці як українські, так білоруські, польські. А юніхудожники представили в малюнках своє бачення музичних творів. Присутні в залі запрошені гості та батьки отримали велике задоволення від творчих успіхів виступаючих.

 

Директор ДШМ Кравчук Ж.В.

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 17-02-2017, 15:49

 Від ремесла - до творчості.  Сірники-це дуже простий та завжди доступний матеріал для моделювання Від ремесла - до творчості.  виробів. Робота з сірниками розвиває увагу,стриманість, терпеливість, акуратність і уяву.

В Ставищенській центральній районній бібліотецівідбулося чергове засідання клубу цікавих зустрічей «У колі друзів» - «Захоплення, що підіймає настрій»,на якому були присутні дорослі читачі бібліотеки та старшокласники. На зустріч було запрошено місцевого майстра Савченка В.І., який майструє моделі із сірників.

Бібліотекар Ященко Л.М. розповіла про історію виникнення сірників. Умілець провів майстер – клас для присутніх по виготовленню виробів, поділився своїми секретами майстерності. Читачі бібліотеки та старшокласники були вдячні Савченку В.І. за цікаво проведений час.

 

 

В.О.Пацеля Завідуюча відділом обслуговування читачів Ставищенської центральної районної бібліотеки

 

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 17-02-2017, 11:26

Пам’яті Небесної СотніМайдан став символом боротьби, символом утвердження прагненьПам’яті Небесної Сотні до Європейських цінностей. І за цю боротьбу,свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі.

До Дня вшанування Героїв Небесної Сотні в Ставищенській центральній районній бібліотеці влаштовано виставку-інсталяцію «За чисті душі, що злетіли в небо», на якій представлено світлини «Я був з вами…» Станіслава Чорнія - члена Національної спілки журналістів України, матеріали з періодичних видань та книги про події на Майдані. З старшокласниками Ставищенського НВК №1 проведено годину- реквієм «Небесна сотня - то в серцях вогонь». Бібліотекар читального залу Пацеля Л.А. розповіла про історичні події на Майдані, які перетворилися на справжню національну стихію. Перший заступник голови Ставищенської РДА Кошіль С.П. звернувся до юнацтва з побажанням завжди пам’ятати та вшановувати героїв Майдану, любити Батьківщинуі бути патріотами та гіднимигромадянами України. Запрошені очевидці та учасники подій Майдану Деркач Ю.О., Деркач О.М., Єрмолаєв А.В. поділились спогадами про ті пережиті дні, допомогу та підтримку майданівців. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

 

В.О.Пацеля Завідуюча відділом обслуговування читачів

Ставищенської центральної районної бібліотеки.

 

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 17-02-2017, 11:24

Новини Ставищенського районного краєзнавчого музею: до 85-річчя Київської області відкрито виставку місцевого художника Л.Литвинця «Київщина рідна сторона»Гарним святковим сюрпризом у Ставищенському районному краєзнавчомуНовини Ставищенського районного краєзнавчого музею: до 85-річчя Київської області відкрито виставку місцевого художника Л.Литвинця «Київщина рідна сторона» музеї , підготовленому до 85-річчя Київської області , стала виставка картин «Київщина – рідна сторона» талановитого художника Л.Литвинця. Першими відвідувачами стали вихованці Ставищенського НВК №1.

Учні не тільки насолоджувалися прекрасними полотнами, що промовляли до школярів порами року, величним Дніпром, княгинею Ольгою, Володимиром Великим, а й слухали розповідь екскурсовода музею О.Михайлівської про життєвий та творчий шлях митця та поспілкувалися з самим художником.

Л.Литвинець побажав дітям благополуччя, мирного неба, гордитися своїм чудовим краєм – Київщиною.

Виставка місцевого художника, що мала на меті возвеличення Київщини, емоційно вплинула на дітей та залишиться у їх серцях.

Директор Ставищенського районного

краєзнавчого музею Олена Берідзе

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 15-02-2017, 12:00

З метою патріотичного виховання молоді в Ставищенському районному краєзнавчому музеї вшановували пам»ять учасників бойових дій на території інших держав15 лютого 2017 року в Україні вшановується пам»ять учасників бойових дій на території інших держав. З метою патріотичного виховання молоді в Ставищенському районному краєзнавчому музеї вшановували пам»ять учасників бойових дій на території інших держав

З метою патріотичного виховання молоді та напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав до Ставищенського районного краєзнавчого музею були запрошені вихованці 5-х класів Ставищенського НВК №2 на лекцію «Не стерти з пам»яті».

Спочатку дітям була проведена оглядова екскурсія по залі «Інтернаціонального подвигу ставищан», що була створена в 2014 році до 25-річниці виведення військ з республіки Афганістан за підтримки В.П.Малаша – почесного гостя заходу, голови Ставищенської районної ради VII скликання, в минулому голови спілки ветеранів Афганістану у Ставищенському районі, який проходив військову службу в республіці Афганістан з 12 березня 1982 року по 24 червня 1983 року, нагороджений орденом «За заслуги ІІІ ступеня».

Організатор пам»ятко-охоронної роботи О.Васильєв розповів про початок війни в Афганістані, про виведення військ, про Революцію Гідності, де афганці виборювали наше краще майбутнє на Майдані Незалежності; згадали про воїнів АТО, які відстоюють незалежність і територіальну цілісність нашої держави.

В.П.Малаш також розповів про ті буремні події, про свій особистий досвід перебування в гарячій точці. Голова Ставищенської районної ради зазначив, що сьогодні безцінний бойовий досвід воїнів-інтернаціоналістів потрібний для підготовки учасників АТО, наступних поколінь миротворців. Побажав школярам міцного здоров’я і мирного неба, добра і злагоди.

На заході пролунало багато щирих слів, сповнених патріотизму і надії на мирне життя у державі, що так необхідно в умовах сучасної України.

Присутні вшанували пам'ять всіх загиблихземляків хвилиною мовчання.

Директор Ставищенського районного

краєзнавчого музею

Олена Берідзе

АвторАвтор: 1021press | ДатаДата: 9-02-2017, 11:47

Новини Ставищенського районного краєзнавчого музею: продовження циклу лекцій до 85-річчя Київскої області08.02.2017 року в Ставищенському районному краєзнавчому музеї учні 9-х класів Ставищенського НВК№1 радо зустрічали голову громадської організації «Ставищенське козацтво» О.О.Жабуровського з лекцією , що присвячена 85-річчю Київської області «Історія Ставищенщини.

Зі вступним словом виступила екскурсовод музею О.М.Михайлівська, яка розповіла про те, що 27 лютогоКиївська область буде відзначати своє 85-річчя. Ставищенський район - один із південних районів Київської області з адміністративним центром у смт Ставище. Ставищани горді з того, що є частиною Київщини – краю , багатого на культурну спадщину, що доносить до нашого часу цінності археологічного, етнографічного, історичного, мистецького, наукового і художнього значення,які є скарбницею української культури. Саме тут, у самому серці України, з давніх-давен селилися люди, вирувало життя, відбувалися важливі історичні події.

Про те, що ж відбувалося на Ставищенщині з часу її заснування і до сьогодення, розповідав запрошений гість.

По закінченню лекції, директор музею О.Берідзе подякувала О.Жабуровському за змістовний екскурс в минуле, що супроводжувався численними фото-слайдами.

Такі заходи навчають любові до рідного краю, піднімають національний дух, та наповнюють особливою енергетикою.

Директор Ставищенського районного

краєзнавчого музею Олена Берідзе